Jak mądrze dopasowywać kolory ubrań, butów i dodatków? Przede wszystkim warto się zastanowić nad wyborem tzw. Koloru bazowego ubrania, czyli zdecydować i postawić na jeden kolor, do którego będziemy dobierać inne kolory. Najlepszym pomysłem zazwyczaj okazują się kolory białe, czarne i szare – do nich właśnie pasują niemalże każde połączenia.

Kolory powinny ze sobą kontrastować, dobrym rozwiązaniem jest dopasowanie koloru butów do barwy koszuli, to samo dotyczy kolczyków, zegarków, ozdób na włosach. Inną sprawą jest biżuteria na rękach, palcach, stopach, szyi i na uszach – najkorzystniej wypada w każdej stylizacji kolor srebrny, za nim złoty, dalej czarny, biały. Kolory ostre, takie jak przykładowo czerwony należy dobierać ostrożniej.

Duże znaczenie ma również nasza karnacja, czyli kolor skóry, a także włosów. Tak jak do włosów rudych pasuje zieleń, do blondu odcienie niebieskie, beże do brązowych odcieni, tak samo do ciemniejszych karnacji idealnie sprawdzają się ubrania w kolorach neonowych, ponieważ takie świetnie podkreślają opaleniznę, dalej kolor biały, coraz częściej Polki decydują się na kolory pastelowe, takie jak miętowy, czy pudrowy. Przy bardzo jasnej karnacji trzeba zwracać szczególną uwagę na dobieranie kolorów ubrań – zbyt mocne kolory mogą za bardzo kontrastować ze skórą tworząc niekorzystny efekt.

Przy doborze kolorów musimy więc kierować się nie tylko własnym gustem, ale zwracać przy tym uwagę na wiele składników, podsumowując, kolor skóry, barwa włosów, to jakie nosimy dodatki. Przede wszystkim pamiętajmy o skupieniu się na naszym kolorze bazowym – co bardzo ułatwi sprawę przy dobieraniu nowych ciuchów do naszej szafy.

trenujmadrze.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here