Ocieplanie pianką poliuretanową – cena materiałów i koszt robocizny

0
4617

Jednym z najpopularniejszych materiałów do izolacji termicznej jest pianka PUR. Jej trwałość, łatwość w aplikacji, a także inne pozytywne właściwości sprawiają, że wiele osób decyduje się na ocieplanie pianką poliuretanową. Cena izolacji tym materiałem związana jest z kilkoma ważnymi czynnikami. Sprawdź, ile kosztuje ocieplenie domu pianą PUR.

Przygotowanie do izolacji termicznej domu – na co zwrócić uwagę?

Nie da się ukryć, że koszt izolacji natryskowej nie jest najniższy. Tym bardziej warto więc zwrócić szczególną uwagę na dobór solidnych, wytrzymałych materiałów, od których zależeć będzie jakość życia mieszkańców. Odpowiednia piana poliuretanowa na długie lata zapewni optymalną izolację budynku. Koszt materiałów zależy od rodzaju wybranej pianki PUR. Cena za m2 pianki otwartokomórkowej jest niższa niż cena m2 pianki zamkniętokomórkowej. Pod uwagę należy wziąć również typ powierzchni do ocieplenia pianką poliuretanową. Cena izolacji termicznej ścian wewnętrznych jest inna niż koszt izolacji cieplnej dachu pianką poliuretanową.

Oczywiście, sam zakup najwyższej jakości materiałów nie daje gwarancji osiągnięcia wymiernych efektów. Równie ważny jest wybór profesjonalnej, certyfikowanej ekipy, która w odpowiedni sposób zaaplikuje piankę na wybraną powierzchnię. Warto wcześniej zapoznać się z cennikiem usług, którym dysponuje każda firma budowlana lub poprosić o indywidualną wycenę, która dokładnie określi koszt izolacji natryskowej.

Ile kosztuje ocieplenie domu pianą poliuretanową?

Do niedawna tylko nieliczni klienci decydowali się na ocieplenie pianką poliuretanową. Cena izolacji termicznej tą metodą jest wyższa niż przy wykorzystaniu materiałów tradycyjnych. Wysoki koszt ocieplania poddasza pianką poliuretanową związany był z koniecznością importu niezbędnych składników zza granicy. Obecnie na rynku polskim działają liczne firmy odpowiedzialne za izolację termiczną z wykorzystaniem piany.

Ile kosztuje ocieplenie domu pianą poliuretanową? Koszt uzależniony jest m.in. od typu i wielkości powierzchni oraz rodzaju wybranej pianki PUR. Cena za m2 piętnastocentymetrowej grubości warstwy piany otwartokomórkowej wynosi ok. 60 zł brutto. Im warstwa jest grubsza, tym wyższy będzie koszt ogólny izolacji termicznej. Na to, ile kosztuje ocieplenie domu wpływ ma także wielkości inwestycji – im jest większa, tym mniej należy zapłacić za m2. Ceny izolacji termicznej różnią się w poszczególnych lokalizacjach geograficznych. Za ocieplanie poddasza pianką najwięcej zapłacić muszą mieszkańcy województwa wielkopolskiego, pomorskiego i łódzkiego, najmniej – mieszkańcy województw świętokrzyskiego i podlaskiego.

Dowiedź się więcej o kosztach ocieplenia domu pianką poliuretanową z artykułu:

https://purios.com/blog/ile-kosztuje-ocieplenie-domu-sprawdz-na-podstawie-pianki-pur

Ocieplenie poddasza pianą poliuretanową – cena

Ocieplenie poddasza pianą poliuretanową – cena

Coraz większą popularnością cieszy się ocieplanie dachu pianką PUR. Przeglądając oferty różnych firm natknąć można się zarówno na kusząco niskie, jak i bardzo wysokie ceny. Jaki jest więc realny koszt izolacji cieplnej dachu pianką poliuretanową?

Różne zabiegi marketingowe zachęcają klientów do zamówienia usługi, nie podając kosztów montażu pianki o odpowiednio grubej warstwie. Zwróć uwagę na koszt całkowity ocieplania poddasza pianką poliuretanową. Cena zbyt niska w stosunku do konkurencji jest prawdopodobnie „pułapką” mającą na celu zwabienie zainteresowanych. W przypadku docieplenia dachu pianką poliuretynową, grubość izolacji powinna wynosić ok. 20 cm. Nie zabierze ona zbyt wiele przestrzeni, gwarantując osiągnięcie optymalnego oporu cieplnego.

Wybierając najlepszą ofertę, warto zwrócić uwagę na dokładny opis czynności podejmowanych podczas ocieplania poddasza pianką poliuretanową. Cena za m2 niższa o 10 zł od ofert konkurencyjnych powinna wzbudzić podejrzenie. Jeśli koszt ocieplania poddasza pianką odstaje cenowo od innych ofert, może to oznaczać, że firma lub jej pracownicy dopiero zaczynają swoją karierę i nie są odpowiednio doświadczeni. Prawdopodobnie nie posiadają też odpowiednich certyfikatów. Warto skorzystać z usług autoryzowanych wykonawców, którzy współpracują z producentami systemów poliuretanowych.

Przy planowaniu izolacji termicznej zwróć uwagę także na jakość materiału, który posłużyć ma na lata. Warto inwestować w wysokiej jakości tworzywa, odpowiednie do skutecznego ocieplenia dachu pianką poliuretanową. Ceny pianek nie różnią się diametralnie – dobrze jednak zapoznać się z ich parametrami. Pamiętaj, że jeśli koszt docieplania dachu pianką poliuretanową jest zbyt niski, może to być związane z dysponowaniem materiałem przeterminowanym lub nieoryginalnym.

[Głosów:7    Średnia:2.9/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here