Odpowiednie oświetlenie w pokoju ucznia

Jak wiadomo kiedy dziecko rośnie jego potrzeby się zmieniają, również potrzeby mieszkaniowe, dlatego tak ważne jest, aby dopasować pokój ucznia do jego potrzeb, aby miał jak najlepsze warunki rozwojowe. Ważnym elementem takiego pokoju jest biurko oraz krzesło dostosowane do wzrostu dziecka oraz z możliwością oparcia pod plecy i na łokcie, jeżeli dziecko pracuje często przy komputerze. Jednak często rodzice zapominają o odpowiednim oświetleniu, co bardzo często powoduje problemy ze wzrokiem, niemożność skipienia się przez dziecko oraz szybkie zmęczenie i często bóle głowy. Nie wystarczy jeżeli dziecko ma główne oświetlenie zamieszczone na suficie lub ścianie, potrzebuje koniecznie ruchomej i elastycznej lampki o jasnym, żółtawym świetle, która będzie ustawiona na biurku. Dzięki temu dziecko będzie mogło przestawiać i ustawiać lampkę w zależności od swoich potrzeb na daną chwilę czy sytuację. Jednak to nie wszystko, jeżeli dziecko lubi uczyć się lub czytać w łóżku lub na fotelu, tam również musimy dostosować odpowiednie oświetlenie, jasne i o żółtawej, delikatnej barwie, ponieważ w ten sposób wzrok męczyć się będzie najmniej a ryzyko problemów z oczami lub bólami głowy zdecydowanie zmaleje.

longtimebeauty.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDekoratorstwo wnętrz
Następny artykułOkna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here