Co oznacza skrót www?

W dobie powszechności internetu wiele osób może zastanawiać się, co oznacza skrót www? Wyjaśnienie jest proste i znane wielu osobom. My jednak przyjrzymy się temu od strony ściśle technicznej.
Skrót www to nic innego jak z języka angielskiego World Wide Web – co oznacza nie mniej nie więcej jak sieć ogólnoświatowa, światowa sieć komputerowa.

Osoby nietechniczne mogą zadawać sobie te pytanie, nawet gdy znają dokładne tłumaczenie tego skrótu z języka angielskiego. Dla każdego bowiem hasło co oznacza skrót www oznacza co innego.

Dla osób starszych, gdy je zapytać co oznacza skrót www będzie to synonim nowoczesności, często także ten nowoczesności mało znanej i zrozumiałej. Internet jest przecież nowym wynalazkiem. Biorąc pod uwagę jak długo istnieje ludzkość to pewnie ułamek sekundy.

Gdy dorośli pytają co oznacza skrót www to odpowiedz jest często równa z rzeczami praktycznymi. Szukaniem fryzjera, dobrej restauracji, polecanego mechanika samochodowego czy ortodonty dla dziecka. Przez internet można pracować, można utrzymać kontakt ze znajomymi. Można mieć możliwość rozmowy z daleko mieszkającą rodziną.

Gdy zapytamy młodzież co oznacza skrót www to możemy otrzymać odpowiedz, że www i internet jest ogromnym źródłem wiedzy, rozrywki i sposobu na spędzanie czasu. W internecie można znaleźć gry, puzzle, muzykę, informacje o wydarzeniach kulturalnych i koncertach. Młodzi ludzie korzystają bardzo mocno z portali społecznościowych.

Gdyby ktoś zapytał mnie, co oznacza skrót www to powiedziałabym, że jest to przepastna studnia przepisów kulinarnych. Bo sam skrót to jedno, ale praktyczne zastosowanie internetu to zupełnie druga sprawa.

miedzycechowy.pl

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here