Paznokcie hybrydowe – zobacz, co powinnaś o nich wiedzieć

Wszystkie doskonale zdajemy sobie sprawę z wad tradycyjnych lakierów do paznokci. Wystarczy chwila nieuwagi, muśnięcie dłonią o ubranie czy umycie talerza, żeby misternie przygotowywany manicure stracił cały swój urok. Pierwsze odpryśnięcia lakieru, rysy i nierówności lubią pojawiać się już następnego dnia, a często nawet po kilku godzinach! Na szczęście potrzeba jest matką wynalazków, a w odpowiedzi na palącą potrzebę dłuższej trwałości powstał manicure hybrydowy. Dowiedz się więcej na temat tej metody malowania paznokci, poznaj jej największe zalety i zadecyduj, czy perfekcyjne paznokcie hybrydowe są właśnie dla Ciebie!

Trwałość, która przekracza najśmielsze oczekiwania

Manicure hybrydowy nie został wcale wynaleziony wczoraj; w salonach kosmetycznych wykonuje się go od około dekady, a kilka lat temu rozpoczęła się także moda na samodzielne wykorzystywanie tej metody w domu. Nic dziwnego, że hybrydy od razu podbiły serca kobiet: ich największą zaletą jest niesamowita trwałość. Wszystkie wiemy, że zwykły lakier potrafi schnąć wiecznie i że po pomalowaniu nim paznokci przez dłuższą chwilę czujemy się, jak bez rąk. Gdy już wycierpimy swoje, możemy cieszyć się efektem co najwyżej kilka dni – prawdziwe szczęściary dostrzegają pierwsze odpryski po około pięciu dobach.

Zanim pojawiły się paznokcie hybrydowe, na świecznik trafiały inne, znacznie mniej doskonałe metody stylizacji paznokci. Tipsy – niegdyś jedyna szansa na ponadprzeciętną trwałość – dziś są powszechnie uważane za synonim kiczu. Z kolei paznokcie żelowe są bardzo czasochłonne i stanowią poważne wyzwanie dla kondycji płytki paznokcia. Dopiero w przypadku hybryd powyższe problemy przestają istnieć – jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Paznokcie hybrydowe są bardzo trwałe, wyglądają naturalnie i jeśli są wykonane umiejętnie, nie stwarzają zagrożenia dla zdrowia – z zabiegu mogą korzystać nawet kobiety, które spodziewają się dziecka!

Największe zalety paznokci hybrydowych

Manicure hybrydowy potrafi wytrzymać w nienagannym stanie przez około miesiąc. Po kilku tygodniach paznokcie wyglądają dokładnie tak samo, jak w chwili opuszczenia salonu – nie zmienia się ich kształt, kolor ani piękny połysk. W zasadzie jedyną przyczyną konieczności ponownego malowania jest naturalny odrost płytki paznokcia. Do osiągnięcia takiej trwałości – a jednocześnie naturalnego efektu – potrzeba zaledwie dwóch warstw koloru. Elastyczne lakiery muszą zostać utwardzone pod lampą LED lub UV, a zastygnięty produkt mocno trzyma się paznokcia i chroni go przed uszkodzeniami.

No dobrze, ale co jeszcze – oprócz trwałości – mają w sobie hybrydy? Jedną z ich zalet jest fakt, że skutecznie chronią przed odbarwieniami koloru płytki. Doniosłość tego szczegółu doceni każda kobieta, która usiłowała zmyć z paznokci zwykły, tani, czerwony lakier. Oprócz tego nakładanie hybryd jest zabiegiem bezzapachowym i nie wymaga znacznej ingerencji w strukturę paznokcia – wystarczy lekko spiłować płytkę, zanim przystąpi się do dalszych czynności. Poszczególne warstwy utwardzają się pod lampą w kilkadziesiąt sekund. Po takim naświetleniu paznokcie są całkowicie suche – nie trzeba na nic czekać ani niczego się obawiać, za to można od razu wrócić do swoich codziennych obowiązków!

Manicure hybrydowy – na co trzeba uważać?

Przede wszystkim na to, u kogo wykonujemy hybrydy. Najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do profesjonalnego salonu, gdzie pracują przeszkolone stylistki paznokci, które mogą jakoś udokumentować swoją wiedzę i doświadczenie. Przykładem takiego miejsca jest salon stylizacji paznokci Wioleta. Tamtejsze stylistki potrafią wyczarować na paznokciach cuda – wymalować sondą dowolny wzorek lub zatopić w lakierach zdobienia – a przy okazji doskonale znają się na swojej pracy, więc na pewno nie wyrządzą Twoim paznokciom żadnej krzywdy. Propozycje ich stylizacji można odnaleźć pod adresem https://wioletanails.pl/paznokcie-hybrydowe.

Jak wspomniano we wstępie, wiele kobiet – także w Polsce – ignoruje fakt, że hybrydy to produkty przeznaczone wyłącznie do użytku profesjonalnego i działa na nich w domowym zaciszu, często metodą prób i błędów. Czasem udaje im się opanować tę technikę, ale zdarza się, że takie eksperymenty kończą się tragicznie. Zbyt częste i nieumiejętne wykonywanie paznokci hybrydowych może zaszkodzić ich kondycji. Zwłaszcza wtedy, gdy płytka jest źle przygotowywana (np. zbyt mocno piłowana), a skórki nie są traktowane tak, jak należy. Również samo ściąganie hybryd wymaga pewnych umiejętności, a przy tym sporej dozy wyczucia i delikatności.

Manicure hybrydowy może także spowodować reakcję alergiczną. Oczywiście dzieje się to stosunkowo rzadko, a jeśli już do tego dochodzi, najczęściej winę ponoszą złej jakości preparaty. Dlatego warto sprawdzić, na jakich lakierach pracuje salon, w którym chcesz zrobić sobie paznokcie. W końcu inwestycja w porządny sprzęt oraz dobrej jakości, jak najbezpieczniejsze produkty to absolutna podstawa!

Ile kosztuje manicure hybrydowy?

Cena zabiegu waha się w zależności od salonu, ale zwykle oscyluje w okolicach od 60 do 100 złotych. Może się to wydawać sporo, ale jeśli przeliczymy to na długie tygodnie spędzone z paznokciami w idealnym stanie, z pewnością się opłaca!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here