Szybkie i łatwe przepisy na obiad

Storczyk lub inaczej orchidea jest pięknym kwiatem, który często króluje w naszych mieszkaniach. Storczyk ma wiele odmian. Odznacza się również wieloma, różnorodnymi kolorami, dlatego często jest zakupowany jako prezent na wszelakie okazje. Sama wielokrotnie kupowałam go np. na dzień matki, a i ja również zostałam nim obdarowana. Storczyk jest dość wymagającym kwiatem i musimy poznać kilka wskazówek, by móc się cieszyć jego długą żywotnością.
Storczyki podlewamy w momencie, kiedy podłoże, w którym znajduje się kwiat, prawie całkowicie wyschnie. Podlewanie powinno odbywać się poprzez zanurzenia doniczki w misce z wodą i pozostawiamy go na kilka minut. Kwiat ten jest podatny na działanie promieni słonecznych, dlatego warto wybrać mało nasłonecznione miejsce i tam go umieścić. Bardzo istotne w uprawianiu tych kwiatów jest odpowiednie ich obcinanie, dlatego warto zapoznać się z tym, jak przycinać storczyki. Obcinanie pozwoli pobudzić roślinę do wzrostu nowych pędów oraz liści. Zabieg ten najlepiej wykonywać, kiedy roślina nie kwitnie, a także przed przesadzaniem jej. Robimy to, kiedy storczyk nie posiada już żadnych kwitnących pędów, okres ten przypada zazwyczaj na jesień. Do ścinania pędów powinniśmy użyć takiego sekatora, który nie miał styczności z innymi roślinami (na ostrzu takiego narzędzia bardzo często mogą rozwijać się bakterie i choroby z innych roślin). Ucinamy tylko pędy, na których kwitły kwiaty. Musimy przeprowadzać to bardzo ostrożnie. Storczyki są niezwykle wrażliwe, a świeżo ucięte łodygi, sprawiają, że kwiat jest osłabiony. Skracamy łodygi o około 0,7 cm od węzła pędu. Skracamy większą ilość tylko wtedy, kiedy łodyga zdążyła już zdrewnieć. Bardzo ważna jest pielęgnacja rośliny po przeprowadzonym zabiegu przycinania. Nie powinniśmy jej nawozić, ani spryskiwać wodą. Storczyk kilka dni musi „odpoczywać”. Po tym czasie możemy powrócić do standardowej pielęgnacji. Koniecznie nawozimy orchideę i pamiętamy, by kontrolować jej stan.
Storczyki to piękne kwiaty, które w niezwykły sposób ozdabiają nasze pomieszczenia. Okazuje się, że pielęgnacja tych kwiatów nie należy do najtrudniejszych.

www.zapasczasu.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here