Jak pielęgnować dłonie

Dłonie są wizytówką kobiety i to one najszybciej wskazują wiek. Codziennie wykonujemy nimi mnóstwo czynności, które narażają je na podrażnienia. Co robić, gdy skóra staje się szorstka? Jak skutecznie zadbać o swoje dłonie?

Jak uniknąć podrażnień skóry dłoni?

Aby dłonie długo zachowały młody wygląd, należy o nie zadbać, zanim pojawią się problemy. Skóra dłoni jest cienka i wrażliwa. Łatwo ją przesuszyć. Niskie temperatury powodują jej pierzchnięcie, a nawet pękanie. Wysokie również jej nie służą. Gorące powietrze wysusza skórę. Stosowanie mydła do mycia rąk sprzyja zaburzeniom gospodarki wodnej skóry i naraża ją na pojawienie się stanów zapalnych. Jeżeli nie potrafimy zrezygnować z mydła w kostce, wybierajmy glicerynowe. Lepiej jednak zamienić je na żele o kwaśnym pH. Po myciu rąk należy je dokładnie wycierać. Wilgoć nie jest dla nich korzystna. Bez względu na porę roku, konieczna jest ochrona skóry dłoni. Do prac domowych należy zakładać rękawiczki. Detergenty, a nawet kurz pogarszają stan skóry.

Zabiegi i kosmetyki do rąk

Kremy do rąk powinny być stosowane do pięciu razy dziennie. Należy dobrać je odpowiednio do wieku. Po sprzątaniu czy myciu naczyń koniecznie należy je odżywić i natłuścić. Najbezpieczniejsze są kremy przebadane dermatologicznie, o wydłużonym czasie działania. Nawet wybierając się na manicure hybrydowy należy zastosować krem z filtrem. Promieniowanie UV wysusza skórę. Raz w tygodniu zalecany jest peeling drobnoziarnisty lub enzymatyczny. Po nim nakładamy specjalną maskę na dłonie. Możemy też skorzystać z pomocy salonu kosmetycznego jak np. Salon CeCe. Znajdziemy tu skuteczne zabiegi pielęgnacyjne rąk.

Domowe metody

Oprócz gotowych kosmetyków pielęgnacyjnych, w walce o piękne dłonie pomóc nam mogą metody domowe. Sprawdzone sposoby babuni, dostępne są dla każdego. Możemy co jakiś czas wykonać peeling dłoni, mieszanką przygotowaną w domu. Wystarczy do tego cukier i oliwa lub miód i fusy z kawy. Po zmyciu peelingu nakładamy maseczkę z miodu i cytryny, albo siemienia lnianego. Zawijamy dłonie folią i ręcznikiem, a następnie zostawiamy na kilkanaście minut. Dłonie będą odżywione, o ładnym kolorycie i aksamitnej gładkości. Taki zabieg, powtarzany systematycznie raz w tygodniu zapewni nam piękne dłonie. Możemy użyć do niego wielu innych środków obecnych w każdej kuchni – płatki owsiane, mleko, żółtko, czy gotowane ziemniaki to produkty, które możemy wykorzystać do pielęgnacji. Cytryna działa rozjaśniająco, jest więc przydatna w walce z przebarwieniami, płatki działają kojąco i wygładzająco, ziemniaki odżywiają.

Kompleksowa pielęgnacja

Najlepsze efekty przyniesie ochrona rąk przed przesuszeniem, połączona z nawilżaniem i odżywieniem. Jeżeli będziemy zakładały rękawiczki ochronne do prac domowych i systematycznie smarowały ręce kremem, ich skóra pozostanie gładka i zdrowa. Gdy do tego wprowadzimy regularne zabiegi pielęgnacyjne z zastosowaniem naturalnych produktów, wtedy długo będą wyglądać młodo. Nawet najlepsze zabiegi wykonane w salonie kosmetycznym nie dadzą trwałych efektów, jeżeli nie zadbamy o dłonie w domu.

Skóra dłoni jest bardzo delikatna. Aby ją utrzymać w dobrej kondycji, należy ją chronić i systematycznie pielęgnować. Nie jest to trudne, jednak wymaga konsekwencji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here