Pierwsze dokumenty dziecka

Małe dziecko od dnia narodzin, ma już swoje prawa i obowiązki względem kraju. Jest małym obywatelem i wiążą się z tym różne kwestie. Dlatego kiedy dziecko się urodzi, trzeba mu wyrobić różne dokumenty. Przede wszystkim dyskietkę zdrowia, która przez całe życie będzie mu służyła podczas wizyt lekarskich, a także dowód osobisty. Oczywiście nie ma takiego wymogu, że trzeba małemu dziecku wyrobić dowód osobisty, ale jeśli dużo podróżuje się po świecie, wówczas taki dowód osobisty będzie dziecku potrzebny, by mogło ono przekroczyć granicę kraju.
Jak wyrobić dowód osobisty?
Wiadomo, że małe dziecko nie może samo wypełnić wniosku o dowód osobisty, dlatego rodzice muszą być jego pełnomocnikami. Po formularz należy się zgłosić do Urzędu Gminy albo do Urzędu Miasta i na spokojnie wypełnić go potrzebnymi danymi. Jeśli ktoś się martwi, ile kosztuje wyrobienie dowodu, to nie ma powodu do obaw, wyrobienie dowodu osobistego nic nie kosztuje. Jedynym kosztem jaki trzeba przy tym ponieść, jest zrobienie odpowiedniego zdjęcia, które jest koniecznym załącznikiem do wniosku o dowód osobisty.
Po zdjęcie na dowód, należy się udać do fotografa, który zna specjalne wytyczne, które odnoszą się do zdjęć na dowód. Dziecko od pierwszego dnia życia, może mieć wykonane takie zdjęcie, należy jednak pamiętać, że zważywszy na rozwój dziecka i jego dorastanie, a przez to też zmianę jego wyglądu na przełomie lat, dziecięcy dowód osobisty jest ważny 5 lat. Po tym czasie trzeba go wyrobić na nowo, z załączeniem aktualnego zdjęcia.
Gotowy wniosek wraz ze zdjęciem, należy zanieść do Urzędu Miasta lib Gminy i poczekać na informację o tym, że dowód jest gotowy do odbioru. Może to trwać do jednego miesiąca czasu, choć okres ten może być dłuższy lub krótszy, w zależności od wielkości miasta i liczby jego mieszkańców.
Coraz częściej przedszkola i szkoły, organizują wyjazdy zagraniczne. Dlatego taki dowód osobisty, przyda się każdemu dziecku, warto więc zawczasu o nim pomyśleć, by potem nie musieć go wyrabiać na ostatni moment.

inwestycjawkadry.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here