Co pomaga zajść w ciąże

Pary, które mają trudności ze spłodzeniem dziecka po pewnym czasie zaczynają szukać przyczyny. Często niezbędna jest wizyta u specjalisty, zbadanie nasienia mężczyzny a także wykonanie dokładnych badań przez kobietę. Powodem mogą być zmiany w okolicy jajników, na przykład torbiele czy guzki. Często należy także wykonać cytologię.
Wiele par zastanawia się co pomaga zajść w ciążę. Przede wszystkim partnerzy powinni zacząć dbać o swoją dietę, ograniczyć picie alkoholu oraz całkowicie zrezygnować z palenia papierosów. Papierosy znacznie obniżają płodność i osłabiają plemniki.
Kobieta powinna udać się na wizytę do ginekologa, zrobić podstawowe badania krwi, badanie moczu a także zbadać poziom hormonów tarczycy. Niedoczynność tarczycy jest częstym powodem, który uniemożliwia zajście w ciążę, dlatego tak ważne jest przyjmowanie odpowiednich leków gdy wyniki są nieprawidłowe.
Dodatkowo już kilka miesięcy przed poczęciem dziecka kobieta powinna regularnie przyjmować kwas foliowy.
Zajście w ciąże często uniemożliwia również stres, dlatego warto wyjechać na urlop i zmienić otoczenie.
Nie bez znaczenia są także pozycje seksualne. Bardzo skuteczna jest pozycja klasyczna. Ważne, aby penetracja była głęboka, gdyż znacznie ułatwia do plemnikom dotarcie do macicy.
Należy pamiętać iż kobieta jest płodna jedynie przez kilka dni w trakcie cyklu, dlatego należy dokładnie obserwować cykl, mierzyć temperaturę oraz prowadzić obserwację śluzu. Warto współżyć kilka dni przed owulacją, w dzień owulacji a także kilka dni po niej.

naszauroda.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here