Jak poradzić sobie z wypadającymi włosami

Problem wypadających włosów dotyczy niestety coraz większej grupy osób. Wszystko to związane jest oczywiście ze stresem, nieregularnym trybem życia i nieprawidłowym odżywianiem się. Z tego też powodu w organizmie pojawiają się braki witamin, co finalnie skutkuje osłabieniem cebulek włosów i utratą nawet na pozór zdrowych włosów.

Warto walczyć z tym jak najszybciej i znaleźć odpowiedni ratunek na wypadające włosy, ponieważ znaczące zaniedbania są bardzo trudne do zapanowania, a ich cofnięcie może zająć o wiele więcej czasu, niż miałoby to miejsce, gdyby kuracja rozpoczęła się od razu.

Jaki domowy ratunek na wypadające włosy będzie dobrym pomysłem?

Przede wszystkim należy zadbać o organizm od środka. Wypadające wlosy to często dolegliwość, która bierze się ze złej diety lub osłabienia. Tak naprawdę to właśnie braki witamin i minerałów, najbardziej odbiją się na stanie naszych włosów. Warto więc zastanowić się, jak wygląda nasza dieta i wprowadzić drobne, choć bardzo znaczące zmiany. Na pewno w pierwszej kolejności warto rozważyć picie siemienia lnianego oraz drożdży. Drożdże są bardzo skuteczne, jeśli chodzi o wypadające wlosy, a dawka siemienia lnianego na pewno zadba o to, aby były one mocniejsze, błyszczące i łatwiejsze w rozczesywaniu. Efekty zaobserwować można już w ciągu pierwszych dwóch tygodni. Kolejnym domowym sposobem na wypadające włosy, który na pewno warto wypróbować, zanim zdecydujemy się na zabieg u fryzjera, z całą pewnością jest kuracja żółtkami jaj. Choć nie brzmi to zachęcająco, żółtka kurzych jaj bogate są w witaminy i minerały, które bardzo szybko odbudują cebulki włosów oraz zapewniają włosom zdrowy wzrost. Kurację żółtkami jaj warto ponawiać nawet co kilka dni. Dwa lub trzy żółtka, w zależności od długości włosów, warto wymieszać w miseczce, po czym nałożyć na wilgotne włosy. Całe włosy warto zawinąć szczelnie folią lub ręcznikiem, aby zapobiec przeciekaniu i odczekać w takim stanie około godziny.

Jakie są natomiast profesjonalne metody na wypadające wlosy?

Jeśli domowe sposoby nie działają, a problem zaszedł już zbyt daleko, z całą pewnością warto wybrać się do zaufanego salonu fryzjerskiego, w którym wykonać będzie można profesjonalne zabiegi, mające na celu pobudzić cebulki włosów do działania i regeneracji. Jednym z bardziej skutecznych zabiegów jest pobudzanie cebulek włosów za pomocą ultradźwięków. Wnikają one wewnątrz skóry i za pomocą mikro drgań, pobudzają one cebulki oraz same włosy do wzrostu i skutecznej regeneracji.Podobny zabieg wykonuje się także przy użyciu podczerwieni, która działa w podobny sposób i tak samo przenika ona w głąb skóry, aby od środka pobudzać wzrost włosów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here