Jak wiadomo rozstępy stanowią duży problem całego społeczeństwa. Dotyczy on zarówno kobiet jak i mężczyzn w różnym wieku. Powstają podczas gwałtownych zmian masy naszego ciała, czyli wtedy kiedy chudniemy, bądź tyjemy w krótkim czasie. Z racji tego, że rozstępy to takie małe blizny bardzo ciężko jest się ich pozbyć. Zwykle okazuje się, że jest to zadanie niemożliwe. Dlatego jeśli chcemy utrzymać nasze ciało i skórę w dobrej kondycji, należy się wystrzegać wszelkich nagłych spadków i wzrostów wagi. Jest też kilka sposobów na to, aby wzmocnić swoją skórę od wewnątrz i przygotować na ewentualne skoki kilogramowe. Przede wszystkim koniecznie trzeba nawadniać swój organizm. Jak wiadomo woda wpływa pozytywnie na całe nasze ciało, dostarcza nam sił, redukuje apetyt i oczyszcza. Dobra metoda to urozmaicenie diety w takie produkty jak szpinak, borówki czy truskawki, ponieważ są bogate w antyoksydanty i odżywiają skórę. By chronić komórki skóry trzeba spożywać orzechy, wszelką zieleninę, awokado, brokuły, a także nasiona. Zawierają one witaminę E, która pozytywnie wpływa na stan naszych komórek. Funkcję regenerując pełni witamina A, znaleźć ją można np. w słodkich ziemniakach, a także marchewce czy mango. Ponadto należy włączyć do swojej diety składniki zawierające kwasy omega-3, ponieważ dbają one o zdrowie komórek. Jak widać nawet mała zmiana sposobu żywienia może znacznie poprawić stan naszej skóry tuż przed zbliżającym się latem.

mamaenter.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here