Co powinno umieć 4 miesięczne dziecko?

Dzieci rozwijają się w różnym tempie – każde na swój sposób. Można jednak wyznaczyć listę takich typowych zachowań dla różnych etapów ich rozwoju. W kalendarzu znajdą się informacje o tym, co powinno umieć 4 miesięczne dziecko. Co to takiego więc będzie?

4-miesięczne dziecko przestaje być już maleńkim szkrabem. Porównując je do jego zdjęć z okresu tuż po narodzinach, można się naprawdę zdziwić – nagle okazuje się, że jest dwa razy większe! Nie dość, że więcej waży, to zaczyna domagać się coraz pokaźniejszych porcji jedzenia. Dosłownie co kilka godzin robi się głodne i zaczyna gaworzyć, odzyskując dobry humor dopiero po otrzymaniu kolejnej dawki posiłku. Uregulowaniu ulega także powoli jego sen. Na samym początku był on mocno zaburzony, a teraz czteromiesięczny maluszek jest w stanie spokojnie przeleżeć w swoim łóżeczku nawet siedem godzin w ciągu nocy i to bez chociażby jednej krótkiej pobudki. A co z jego zachowaniem? Co powinno umieć 4 miesięczne dziecko? W tym wieku maluszki nie opanowują jeszcze jakichś wyjątkowych umiejętności, ale zaczynają samodzielnie interesować się otaczającymi je przedmiotami – gryzą zabawki czy nawet próbują je ssać, w ten sposób starając się je odkryć. Rodzice często nie pozwalają im na takie zachowania. Boją się, że poprzez kontakt śliny z przedmiotem dziecko może zarazić się jakimiś bakteriami czy wirusami. Nie należy jednak tego im zabraniać. Dla nich na ten moment jest to bowiem jedyny sposób na odkrycie różnych przedmiotów i zabawek, którymi są bardzo zafascynowane.

metasetagalareta.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here