Jakie ćwiczenia na klatkę piersiową na siłowni?

Z pojęciem żywności organicznej na pewno mogłeś się już wiele razy spotkać, zwłaszcza jeśli interesuje cię temat zdrowego jedzenia i zwracasz dość dużą uwagę na to, co na co dzień kładziesz na swoim talerzu. Nawet standardowe naturalne produkty z marketu przestały ci już wystarczać. Boisz się przecież, że do ich uprawy mogą być stosowane rozmaite chemikalia – m.in. pestycydy i sztuczne nawozy – których elementy składowe później, podczas jedzenia, przedostają się jednak do twojego organizmu i nawet spożywane w minimalnych ilościach mogą wywoływać pewne przykre konsekwencje. Czy jednak produkty organiczne będą od nich lepsze? Są to takie artykuły spożywcze, które wytwarza się (a przynajmniej tak powinno być) bez zastosowania żadnych chemicznych substancji. Niegdyś mogłeś je kupić wyłącznie w sklepach ze zdrowych żywnością, dziś natykasz się na nie nawet w najzwyklejszych dyskontach i najpopularniejszych wielkich supermarketach. Czy jednak kupowanie żywności organicznej ma rzeczywiście jakiś większy sens? Czy na takich rzeczach naprawdę coś zyskujesz, czy jedynie tracisz swoje pieniądze (żywność eko zawsze jest droższa)?

Warto spojrzeć na ten temat nieco bardziej precyzyjnie, wyszczególniając zalety i wady produktów organicznych na przykładzie konkretnych artykułów. Zacznijmy więc od owoców i warzyw. To one są źródłem licznych kontrowersji, zwłaszcza teraz, gdy do ich uprawy producenci wykorzystują już dosłownie wszystko – nawet najgorsze świństwa, jakie nigdy w życiu nie powinny dostać się do twojego organizmu. Spośród wszystkich owoców świata Polacy zdecydowanie najbardziej przepadają za jabłkami. Sam najprawdopodobniej też po nie często sięgasz – spożywasz je w ich czystej i naturalnej postaci albo dodajesz do porannych owsianek bądź pieczonych domowych ciast i ciasteczek. Jabłka mają wiele cennych substancji odżywczych. Są przede wszystkim świetnym źródłem błonnika pokarmowego, który może nasycić twój głód i zahamować nadmierny apetyt. Czy jednak te produkty organiczne będą w tym przypadku lepsze od zwykłych jabłek z marketu? Trzeba to sprawdzić!

Niestety, ale typowym jabłkom z marketu często brakuje pewnych witamin i minerałów. Największą ilość składników odżywczych znajdziesz bowiem tuż pod skórką – to właśnie z tego powodu zaleca się, aby jabłek nie obierać przed ich spożyciem. Niestety zastosowanie chemikaliów i pestycydów w procesie produkcji lub podczas uprawy może zmienić skład nawet takich produktów, jak zwykłe jabłka. Oddziałują one bardzo silnie na pokrywającą te owoce skórkę. Wpływają negatywnie na jej wartości odżywcze, przez co już po zbiorach jabłka wykazują się znacznie mniejszą zawartością witamin, minerałów i błonnika pokarmowego. Jeżeli więc zależy ci na tym, by odżywiać się zdrowo i często włączać do swojej diety właśnie jabłka lub tworzone z nich przetwory i wypieki, akurat w tym przypadku powinieneś pomyśleć o zastąpieniu owoców z marketu tymi ekologicznymi. Produkty organiczne czasem rzeczywiście opłaca się kupować – trzeba tylko dowiedzieć się, które z nich naprawdę mają wyższą wartość.

www.miss-fit.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here