Obecnie nietrudno jest doszukać się filmów czy zdjęć, zawierających sceny przemocy w telewizji czy prasie. Takie sceny pojawiają się codziennie i to bardzo często. Co gorsza, właśnie takie akty przemocy i agresji są częściej oglądane niż inne programy telewizyjne. Niestety przemoc pokazywana w mediach wpływa w dużym stopniu na kształtowanie się postaw agresywnych i nasilanie się przemocy, szczególnie wśród dzieci i młodych ludzi. Dzieci, które oglądają swoich bohaterów w bajkach, którzy walczą ze złem, próbują potem ich naśladować. A prowadzi to właśnie potem do stosowania przemocy wśród rówieśników. Poza tym akty przemocy zwiększają u człowieka tolerancję na zachowania agresywne, jakie mają miejsce w ich otoczeniu. Prowadzi to do tego, że głównie młode osoby są potem przyzwyczajone do rzeczywistej agresji i wcale na nią nie reagują. Oglądanie w telewizji przemocy po prostu osłabia wrażliwość na to, co się wokół złego dzieje. Jedynie zdanie sobie sprawy do czego to prowadzi, może nas uchronić przed takimi zachowaniami.

e4media.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here