Przygotowania do ślubu

Ślub to wielkie przeżycie w życiu każdego człowieka, który tej ceremonii doświadczył. Wiąże się z nim wiele stresu ale i pięknych wspomnień. No i niestety bardzo dużo wydatków.
Jeżeli zdecydowaliśmy się na wstąpienie w związek małżeński, musimy się do tego dobrze przygotować. Na początek musimy się zdecydować, jaki ślub chcemy wziąć, cywilny czy kościelny, teraz nasuną nam się pytania, ile kosztuje ślub cywilny? A ile kościelny? Ale to dopiero wierzchołek góry lodowej. Powszechnie twierdzi się, że przy doborze ubioru do ślubu mężczyźni mają łatwiej, bo garnitury są tańsze niż suknie ślubne, które kosztują krocie. A garnitur zawsze założymy na jakieś inne imprezy okolicznościowe, no a suknia ślubna to jak nazwa wskazuje tylko na ślub (na swój ślub oczywiście). Suknie ślubne mogą kosztować naprawdę krocie, jest to bardzo dochodowy biznes. Następnym krokiem będzie organizacja wesela, a to może sporo nas kosztować. Musimy zarezerwować salę plus catering, to będzie najdroższa część naszego przyjęcia. Koszta będą tu się różniły od ilości osób jakie będą się bawiły na naszym weselu. Im więcej gości tym więcej zapłacimy za catering. Wesele nie może obejść się bez muzyki, kapele z dobrą opinią inkasują po kilka tysięcy za noc, tańszą opcją jest tutaj Dj, no i zapłacimy catering tylko za jedną osobę a nie za całą kapele (z reguły 5-6 osób). Przydał by się również fotograf by uwiecznić ten piękny dzień. To kolejne parę tysięcy z naszego portfela. Ale tutaj w cenie będą profesjonalne zdjęcia z kościoła, imprezy weselnej oraz z sesji ślubnej w plenerze, naprawdę fajna pamiątka. Sporo domów weselnych ma w swojej ofercie kompleksowe przygotowanie przyjęcia weselnego, to znaczy nie musimy się martwić o wystrój sali, bileciki z personaliami gości przy miejscach dla nich przeznaczonych. Fajnym pomysłem jest stworzenie wielkiego plakatu z planem sali i przyporządkowaniem miejsc, by nikt nie błądził po sali. Pozostają nam drobnostki typu zaproszenia, lub podarki dla gości, ale to już drobne w porównaniu do tego co już wydaliśmy.

geostrefa.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here