Szczupak wielkich rozmiarów są marzeniem niejednego wędkarza marzącego o większych zdobyczach. Jest to jednocześnie jeden z najpopularniejszych gatunków ryb łownych obecnych w polskich rzekach i jeziorach. Chcą złowić przedstawiciela tego gatunku, należy być przygotowanym na to zadanie od strony technicznej. Doświadczony wędkarz doskonale wie, jaki wabik będzie najlepszym wyborem na dorodnego szczupaka. Obecnie w celu złowienia tego drapieżnika wykorzystywane są trzy metody charakteryzujące się największą skutecznością. Mowa jest tutaj o łowieniu z wykorzystaniem spinningu, gruntu oraz spławika. Spinning wydaje się być najlepszym wyborem z możliwych. Wędkarze najbardziej chwalą sobie właśnie te metodę.
Wędkarze preferujący właśnie spinning bez trudu mogą wymienić, które przynęty na szczupaka zwiększają prawdopodobieństwo udanych łowów. Przynęty metalowe, zwane w slangu wędkarskim blaszkami to pierwszy typ. Warto wyróżnić spośród nich wahadłówki oraz wirówki. W wodzie te przynęty wykazują się ogromną ruchliwością, co przekłada się na wzbudzenie zainteresowania szczupaka. Jest on istotną drapieżną, dlatego wszelki ruch nie umyka jego uwadze. Innym typem przynęt przydatnych w polowaniu na szczupaka są woblery. Z nich korzystają przede wszystkim zawodowi i doświadczeni wędkarze posiadający większą wiedzę oraz lepszy sprzęt. Przy wykorzystywaniu tych rodzaju przynęt bardzo ważne jest to, by stosować je na odpowiednich głębokościach, o czym zawsze powinni nas informować producenci w instrukcji obsługi.
Ostatnim rodzajem sztucznych przynęt są przynęty gumowe w kształcie kopyt. Dostępne są one w różnych rozmiarach oraz kolorach. Takie przynęty cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ ich cena jest niezbyt wysoka. Dobrej jakości kopyta można nabyć już za kilkanaście złotych.
Jeśli sztuczne przynęty nie budzą naszego zaufania, można zdecydować się na tradycyjne metody, czyli łowienie na żywą przynętę w postaci mniejszej ryby będącej naturalnym pokarmem dla szczupaka. Najlepszym sposobem jest użycie do tego celu płoci czy też karasia.

rybobranie.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułStan finansów naszego państwa
Następny artykułLeczenie RSZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here