Każda kuchnia nawiązująca pod względem estetyki do ubiegłych dziesięcioleci, powinna posiadać utrzymany w stylu retro chlebak. Może być on również doskonałym, dekoracyjnym elementem wyposażenia w kuchniach tradycyjnych oraz bardziej nowoczesnych. Tego typu pojemniki wykonane są z trwałych materiałów, dopuszczonych do kontaktu z żywnością. Dzięki temu przechowywane w nich pieczywo może zachować swoją świeżość i smak przez bardzo długi czas.

Odpowiednia stylizacja sprawia, że chlebaki w stylu retro zwracają natychmiastową uwagę. Ponieważ pojemnik na chleb zazwyczaj ustawiany jest na kuchennym blacie, warto postarać się o umiejętne dopasowanie go do wystroju całego pomieszczenia. Chlebak w stylu retro dobrze jest wyeksponować i ustawić w najbardziej widocznym miejscu. Najlepiej sprawdza się w otoczeniu drewna, np. dębowego, brzozowego lub sosnowego. Oprócz oczywistego wykorzystania w pomieszczeniach nawiązujących do stylu retro, tego typu pojemniki mogą również w idealny sposób podkreślić romantyczny charakter kuchni w stylu prowansalskim.

Warto zwrócić uwagę na wzory i aplikacje nadrukowane na chlebaku retro. Niektóre z nich najlepiej wyglądają w nowocześniejszych kuchniach, pełnych zróżnicowanych i ekscentrycznych akcentów. Pasują do nich również pojemniki retro, posiadające połyskującą, metaliczną powierzchnię, które wykonane są ze stali nierdzewnej. Dobrze sprawdzają się również ceramiczne retro chlebaki, które wyróżniają się zróżnicowaną kolorystyką oraz bogatym wzornictwem.

ulicamotylkowa.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here