Jest ciekawym miastem, które może oczarować każdego miłośnika historii. Środa Śląska to jedna z tych miejscowości, których podczas wycieczki po Polsce południowej nie można pominąć. Tu Dolny Śląsk może nas oczarować zarówno swą przeszłością, jak i pięknem architektury. Co koniecznie trzeba tu zobaczyć?

Środa Śląska nie może narzekać na brak atrakcyjnych obiektów. Jednym z ważniejszych zabytków tego miasta jest ratusz z XV wieku, który obecnie pełni rolę muzealnej siedziby. Muzeum Regionalne to obowiązkowy punkt w programie wycieczki po mieście, a to głownie ze względu na prezentowany tu skarb. Znaleziony w czasie rozbiórki starych domów skarb, skutecznie przyciąga miłośników historii oraz tych, dla których Dolny Śląsk to kraina niezwykłej sztuki i licznych tajemnic. Kobieca korona i kolekcja złotych monet – to tylko wybrane przedmioty, które wchodzą w skład tego słynnego znaleziska. W mieście tym można również zapoznać się z ciekawymi przykładami średniowiecznej architektury. Jest tu i ciekawy kościół z przełomu XII i XIII stulecia, jest i gotycki zespół klasztorny, który przypomina o działającym tu niegdyś zakonie franciszkańskim. Warto też zwrócić uwagę na ruiny zamku oraz na pozostałości murów miejskich, które wspaniale przypominają o długiej historii tego dolnośląskiego miasta.

Środa Śląska jest coraz bardziej atrakcyjnym celem niejednej wycieczki. Podobnie jak cały Dolny Śląsk, tak i ona staje się miejscem kuszącym dla wielu turystów. Coraz lepsze zagospodarowanie oraz fakt, iż na terenie miasta i w jego najbliższej okolicy coraz łatwiej można znaleźć noclegi to kolejne czynniki, dzięki którym turystyka ma się tu coraz lepiej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here