Szybkie płacenie w sklepach

Na przełomie kilku ostatnich lat zauważyć można, że postęp w płaceniu za zakupy jest bardzo widoczny. Powstają nowe karty, technologie i dzięki temu możemy w prosty i szybki sposób płacić za pomocą elektroniki, nie używając do tego gotówki. Jest to duże ułatwienie szczególnie dla kasjerów, którzy coraz rzadziej są zmuszeni do liczenia i wydawania pieniędzy. Już za kilka lat przewiduje się, że każdy będzie płacić za pomocą kart i zakupy będą nam szły jeszcze szybciej. Zauważyć można bowiem gołym okiem, o ile więcej czasu stoimy przy kasach, gdy każdy z nas płaci za pomocą gotówki, a pani na kasie musi przeliczać ile ma wydać i szukać pieniędzy w kasie.

Sam od jakiegoś czasu płacę za pomocą karty zbliżeniowej i jest to naprawdę niesamowita wygoda. Oczywiście zapłaty za pomocą funkcji zbliżeniowej można dokonać tylko i wyłącznie do kwoty 50 złotych. Przynajmniej tak jest w moim przypadku, a zmienia się to pewnie tylko wtedy, gdy ktoś wydaje bardzo dużo i ma wyższy status w swoim banku. Przy próbie zapłacenia za zakupy w kwocie powyżej 50 złotych, musimy już podać pin i pani, czy też pan na kasie poprosi nas o to, gdy skasuje już wszystkie nasze zakupy. Od jakiegoś czasu pojawiają się też inne możliwości zapłaty, a ja ostatnio zainteresowałem się tym, jak płacić telefonem.

Jest to bardzo proste i wszystko co musimy zrobić, to połączyć swoje konto bankowe z naszym smartfonem i pobrać aplikację naszego banku. Dzięki temu będziemy mogli w naprawdę bardzo wygodny sposób zapłacić za nasze zakupy. Ostatnio widziałem taką transakcję na własną oczy, a dokonywał jej Pan, który stał przede mną w kolejce do kasy. Gdy przyszła jego kolej i pani skasowała jego produkty, pan powiedział jej, że chce zapłacić za pomocą telefonu. Po czym pani uśmiechnęła się, podsunęła mu terminal bliżej, a on przybliżył go do niego. Usłyszeliśmy dosyć głośny odgłos, który potwierdzał dokonanie transakcji i pan odszedł ze swoimi zakupami w stronę samochodu. Płacenie telefonem jest więc bezpieczne i bajecznie proste.

www.workshopofnature.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here