Kilkanaście lat temu rozwój techniki nie był tak szybki jak obecnie i nikt nie miał tak łatwego dostępu do nowinek technologii jak teraz. Kiedy nie było internetu, komputerów, iPadów i wielu innych podobnych urządzeń, ludzie wiedzieli co mają ze sobą zrobić, jak spędzić czas i nie wymarli z nudy. Osiedla, podwórka, parki, ulice były pełne ludzi, spotykali się ze sobą, rozmawiali, dzieci się razem bawiły, grały w coś, każdy człowiek był szczęśliwy, że spotyka się ze znajomymi i utrzymują dobre relacje. Teraz natomiast kontakty ze znajomymi utrzymywane są przez skype czy inne komunikatory, rozmawiamy przez telefon czy smsy, ale to nie są więzi jak kiedyś. W tamtych nie tak bardzo odległych czasach dziecko nie miało dylematu czy iść na podwórko pograć w piłkę czy zostać w domu przy komputerze, natomiast teraz opcja piłki przestaje wchodzić w grę. Z jednej strony rozwój techniki jest korzystny dla społeczeństwa, a z drugiej strony zamyka możliwość na kontakty ludzi i polepszanie relacji. Każdy człowiek powinien umieć zachować równowagę między współczesnością, a dawnymi sposobami spędzania czasu wolnego i poczuciem wspólnoty z innymi. Lepiej spędzać czas z ludźmi na rozmowie, zabawie to przyniesie znacznie lepsze korzyści niż siedzenie w samotności przed komputerem czy telewizorem. Dorosły odpowiada sam za siebie, natomiast w przypadku dzieci rodzice mają czas na to jak ich pociecha spędza czas i naprawdę warto mieć to na uwadze i dbać o dobro swojego dziecka. Warto w swojej rodzinie i wśród znajomych dbać o dobre kontakty, nie w internecie czy przez telefon.

okser.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here