Basen w domu lub ogrodzie to coraz częściej spotykany element naszych posesji. Możliwość skorzystania z kąpieli lub relaks i zabawa w wodzie w domowym zaciszu to jedna z największych atrakcji, jakie możemy zapewnić sobie, naszym dzieciom i najbliższym. Aby jednak nasz domowy lub ogrodowy basen zachęcał do kąpieli, powinien być utrzymany w nienagannym stanie. Nie da się tego zrobić bez profesjonalnych akcesoriów i urządzeń. Poznaj tajniki utrzymania basenu w czystości.

Filtrowanie wody

Podstawową czynnością związaną z utrzymaniem należytej czystości i porządku w basenie, jest właściwe filtrowanie wody. Z całą pewnością, nikt z nas nie wszedłby do basenu, w którym pływają różnego rodzaju nieczystości, a woda zamiast lazurowego błękitu, ma kolor zgniłej zieleni. Aby zapobiec takim sytuacjom, w basenach montuje się specjalne systemy filtrujące, wyposażone w wydajne pompy. Istotnym elementem takiego systemu jest skimmer, pływający po powierzchni wody i zasysający ją do układu filtrującego. Wewnątrz skimmera znajduje się filtr, który zatrzymuje wszelkiego rodzaju większe zanieczyszczenia. Kolejne filtry znajdują się już wewnątrz pompy filtrującej, gdzie „wyłapywane” są drobniejsze nieczystości. Pompy ciepła – basen: zobacz ofertę marki Folkpool.

Uzdatnianie

Kolejnym krokiem w kierunku czystszego basenu jest oczywiście uzdatnianie wody. W tym procesie największą rolę odgrywa chlor, który neutralizuje przykre zapachy oraz zabija wiele bakterii, nie tylko tych niebezpiecznych dla naszego zdrowia, ale również tych, które odpowiadają za pogorszenie jakości wody. Proces uzdatniania wody basenowej wspierają także specjalne szczepy bakterii, które znajdziemy w dobrych sklepach stacjonarnych oraz internetowych.

Czyszczenie basenu

Ostatnią czynnością, którą należy wykonywać, jest regularne czyszczenie basenu. Baseny, w szczególności te zlokalizowane w ogrodzie, narażone są na wiele zanieczyszczeń, takich jak liście, trawa itp. Do wyławiania dużych nieczystości, warto użyć specjalnej, teleskopowej siatki, za pomocą której z łatwością odłowimy wszelkiego rodzaju obiekty pływające na powierzchni naszego basenu. W czasie, kiedy basen nie jest użytkowany, warto korzystać ze specjalnych powłok ochronnych, które zabezpieczają wodę przed zabrudzeniem. Z kolei czyszczenie dna basenu oraz jego ścianek umożliwiają profesjonalne odkurzacze basenowe, dostępne na https://www.folkpool.pl/pl/firma/odkurzacze-i-akcesoria-do-czyszczenia-basenu,709.htm. Oferta producentów dzieli się na odkurzacze automatyczne oraz ręczne. Odkurzacze ręczne wymagają podłączenia do pompy filtrującej, natomiast w pełni zautomatyzowane urządzenia działają samoczynnie, wykorzystując własny system filtracji i zasilanie elektryczne (konieczność podłączenia do prądu).

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here