Wczasy Hiszpania

Okres wakacyjny sprzyja podróżom zagranicznym. Polacy chętnie korzystają z okazji aby wyrwać się z ojczyzny i odwiedzać kraje cieszące się największym zainteresowaniem turystów.
Jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc na starym kontynencie jest Hiszpania. Rok rocznie odwiedzana jest ona przez miliony turystów, którzy mogą tutaj podziwiać różnorodną architekturę oraz cieszyć znakomitą pogodą, która nigdy nie zawodzi.
Turystyka wypoczynkowa to podstawowy cel przyjazdu gości z całego świata. Hiszpańskie wybrzeża są perfekcyjnie przygotowane do przyjmowania gości o różnych preferencjach. Baza turystyczna oraz hotelowa uchodzi za jedną z najbardziej rozwiniętych jeśli chodzi o kontynent europejski. Oprócz zadbanego wybrzeża, Hiszpania ma do zaoferowania wypoczynek na swoich wyspach takich jak Wyspy Kanaryjskie, czy też Baelary.
W Hiszpanii nie brakuje także miejsc świętych dla Chrześcijan. Turystka pielgrzymkowa opiera się przede wszystkim na trasie El Camino de Santiago, czyli Szlaku Świętego Jakuba prowadzącego do Santiago de Compostela – katedry mieszczącej się w prowincji Galicja. Liczba pielgrzymów przemierzających ten szlak szacowanych jest na kilkaset tysięcy w skali jednego roku. Oprócz portugalskiej Fatimy, jest to jedno z ważniejszych ośrodków kultu chrześcijańskiego na półwyspie iberyjskim.
Turystów do Hiszpanii przyciągają nie tylko piękne krajobrazy oraz architektura. Na odwiedzających czeka również szereg ciekawych wydarzeń kulturalnych. W lutym w Hiszpanii odbywa się kolorowy karnawał na który warto udać się do Kadyksu. Parady odb. W Sewilli w kwietniu możliwe jest wzięcie udziału w Międzynarodowym Festiwalu Flamenco.
Siłą hiszpańskiej turystyki jest różnorodność poszczególnych regionów tego kraju. Posiadają one swoją historię oraz kulturę. Obecnie posiadają one status autonomiczny, dzięki temu mogą one bez trudu podtrzymywać swoje lokalne tradycje. Jedną z najpiękniejszych regionów autonomicznych jest niewątpliwie Katalonia. Składa się ona z czterech prowincji. Największym miastem regionu jest Barcelona, znana przede wszystkim ze słynnego klubu piłkarskiego FC Barcelona.
W mieści tym można się zakochać od pierwszego wejrzenia. Urokliwe kamieniczki mieszczące się w malowniczych uliczkach tworzą niepowtarzalną atmosferę. Przechadzając się po nich od razu rzucą się nam w oczy charakterystyczne zabytki architektury tego miasta autorstwa znanego architekta Antonio Gaudiego. Jednym z takich zabytków architektury jest niewątpliwie Sagrada Familia. To jego największe działo, które co ciekawe nie zostało przez autora dokończone. To genialnie zaprojektowany kościół utrzymany w neogotyckim tylu. Wnętrze katedry jest wręcz naszpikowane piękną i różnorodną ornamentyką. Cechą charakterystyczną budowli jest jej ograniczona forma.
Wczasy Hiszpania to doskonała forma spędzenia wolnego czasu. Połączenia lotnicze z tym krajem należą do jednych z najtańszych. Podróż lotnicza trwa zaledwie parę godzin. To sprzyja nawet weekendowym wypadom o każdej porze roku.

czas-wakacji.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWyjazd na wakacje
Następny artykułLista rzeczy na wakacje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here