W większości, szczególnie na wsiach, przyjęło się, że na koniec pracy, czy jakiegoś etapu w czasie budowy, stawia się ekipie budowlanej wianek, za wykonaną pracę. Oczywiście nie jest, to Twoim obowiązkiem. Jeśli nie chcesz, nie masz takiej konieczności, by na siłę szykować jakiś poczęstunek, alkohol i różne inne rzeczy dla swojej ekipy. To jest Twoja dobra wola, czy zrobisz im taki wianek, czy tylko zapłacisz im za wykonaną pracę bez żadnych dodatków. Również sama ekipa, nie może na Tobie w żaden sposób wymusić zrobienia dla nich wianka. Wystarczy, że dostaną od Ciebie należne wynagrodzenie, a robienie wianka, to jest Twoja dobra wola. Jeśli jednak jesteś zadowolony z pracy jaką wykonali i np. również zgrałeś się z ekipą, „była do pogadania”, nie miałeś z nimi żadnych kłopotów, to w ramach takiego podziękowania, za dobrą współpracę, możesz uwieńczyć ich dzieło zrobieniem i przygotowaniem dla nich wianka. Jednak jeśli zdecydowałeś się na zrobienie im wianka, to pamiętaj też, że to nie ma być wesele. Zwykły poczęstunek będzie ich zadowalał i na pewno będą mile zaskoczeni widząc i wiedząc, że ich praca i trud jaki włożyli w Twoją budowę, nie poszedł na marne, i że Ty jako właściciel całego przedsięwzięcia jesteś z nich zadowolony, co okazujesz, przez zrobienie i pozwolenie im na wianek. Ustal też od razu godziny trwania wianka, by nie przedłużyło się to zbytnio i byś nie musiał interweniować i by przyjemne podziękowanie nie zamieniło się w jakąś niepotrzebną kłótnie.

dekoteria.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSprzedaż alkoholu
Następny artykułPomysł na sklep

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here