Cenne zabytki i piękne krajobrazy – z takimi walorami jest kojarzona Wielkopolska. Ten region to idealne miejsce dla tych, którzy swe wycieczki chcą połączyć z lekcją historii w terenie. Miastem, które z pewnością warto odwiedzić w trakcie takich wypraw jest Gostyń. Jakie atrakcje turystyczne czekają na terenie tego miasta? Jest ich sporo. Obiektem, z którym Gostyń jest najmocniej kojarzony, jest Święta Góra. To górujące nad miastem wzgórze znane jest z sanktuarium maryjnego, do którego chętnie zaglądają pielgrzymi i turyści. Barokowy kościół Niepokalanego Poczęcia z charakterystyczna kopułą oraz zabudowania klasztorne wraz z zabytkową studnią są tu najważniejszymi obiektami, które koniecznie trzeba zobaczyć. Innym ważnym zabytkiem jest gotycki kościół św. Małgorzaty, w którego wnętrzu zachowało się wiele cennych zabytków sztuki sakralnej. Tym najcenniejszym jest pochodząca z początków XVI wieku rzeźba św. Anny – wyjątkowy zabytek sztuki późnego gotyku. Z pewnością w czasie wycieczki po tym mieście warto zajrzeć na jego rynek, którego najważniejszą ozdobą jest ratusz z początków XX stulecia.

Gostyń może się też pochwalić niezwykłymi placówkami muzealnymi. To atrakcje turystyczne, dzięki którym miasto stało się znane w całym kraju. Ciekawymi zbiorami może się pochwalić Muzeum Ziemi Gostyńskiej, choć znacznie większą popularność zdobyło prywatne Auto-Muzeum. Prezentowana w nim kolekcja starych samochodów cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko miłośników motoryzacji, ale i tych, którzy lubią unikalne atrakcje.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here