Kto z nas nie marzy o własnym miejscu na ziemi, o własnym domku z ogródkiem? Jednak kiedy zgromadzimy kwotę potrzebną na zrealizowanie tego marzenia dopada nas dylemat: Budować czy kupować? Nawet jeżeli posiada się pieniądze ta decyzja nie jest wcale prosta. Należy rozważyć plusy i minusy obydwu rozwiązań, aby wybrać dla siebie to co najlepsze. Decydując się na budowę domu będziemy mogli zaplanować projekt dokładnie tak jak byśmy chcieli, jednak trzeba sobie zdawać sprawę, że od projektu do gotowego domu jest jeszcze bardzo długa droga, przeważnie urozmaicona wybojami. Wybojami są urzędy, zezwolenia, przepisy, mapki, dopilnowanie pracowników, zapewnienie materiałów najlepiej w korzystnych cenach, co dla niektórych może być zadaniem nie do wykonania. Wybierając kupno domu w stanie surowym, daje możliwość wyboru, ponieważ oferty biur nieruchomości są bardzo szerokie i każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie i będzie mógł urządzić go po swojemu. Wiadomo, że kupując gotowy dom od pośrednika zapłacimy więcej, jednak wszystkie problemy z zezwoleniami i innymi sprawami urzędowymi mamy z głowy, co je wielką ulgą. Kolejny plus to, że dom mamy w szybkim tempie, nie musimy czekać na koniec budowy. Obie możliwości są korzystne i niekorzystne zarazem, więc jeśli mamy podjąć nieprzemyślaną decyzję lepiej się z nią wstrzymać, bo decyzja o kupnie domu związana jest z dużymi sumami pieniędzy, które każdy chce zainwestować jak najlepiej, aby zyskać, a nie stracić. Decyzja o budowie czy o kupnie musi być bardzo dobrze przemyślana pod każdym kątem.

maxvent.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRola państwa w gospodarce
Następny artykułKariera a życie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here