Pełna wspaniałych zabytków i unikalnych krajobrazów, Turcja stała się kuszącym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów wielu Polaków. Niemal każde biuro podróży oferuje możliwość wypoczynku na jej terenie, a szczególną popularnością cieszą się wczasy na tureckich wybrzeżach Morza Śródziemnego. Wspaniałych letnisk i modnych kąpielisk to nie brakuje. Dla tych, którym marzą się zabawy na plaży i wycieczki po najciekawszych zakątkach Turcji, regionem doskonałym na letni wypoczynek staje się Licja. Tu do miejscowości wyjątkowo atrakcyjnych dla turystów zalicza się Fethiye – niewielkie miasto portowe, którego dumą jest malownicza zatoka oraz pobliska góra Cragos.
Ze względu na trzęsienia ziemi, które w tym rejonie Turcji poczyniły wiele zniszczeń, zabytków przypominających o długiej historii miejscowości nie zachowało się zbyt wiele. Na turystów czekają tu jednak wspaniałe sarkofagi i grobowce skalne – budowle bardzo charakterystyczne dla starożytnej Licji. Zachował się również teatr oraz twierdza krzyżowców z XIV wieku, której majestatyczne ruiny dumnie wznoszą się nad portowym miasteczkiem. Na turystów czeka też muzeum, w którym zaprezentowano pamiątki pochodzące z pobliskich stanowisk archeologicznych.
Życie współczesnej miejscowości koncentruje się wokół portu. Piękna promenada oraz przystań pełna jachtów to symbole miasteczka. Turyści mogą tu spędzać czas przede wszystkim na udziale w wycieczkowych rejsach wzdłuż tureckiego wybrzeża. Wielkim uznaniem cieszą się również rejsy połączone z nauką nurkowania, dzięki którym można poznawać piękno podwodnego świata i cieszyć się aktywnym wypoczynkiem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here