Na terenie tak pięknej krainy, jaką jest Dolny Śląsk, czeka na nas wiele wspaniałych miast. Jednym z tych ośrodków miejskich, które w czasie wycieczki po Dolnym Śląsku koniecznie trzeba odwiedzić, są Ząbkowice Śląskie. Jakie atrakcje czekają tu na gości?
Wizytówkami tego pięknego miasta są tak niezwykłe atrakcje, jak Krzywa Wieża oraz Laboratorium doktora Frankensteina. To one są głównymi punktami w programie niemal każdej wycieczki po tym mieście, to im turyści poświęcają najwięcej uwagi. Na czym polega fenomen tych obiektów?
Krzywa Wieża, która wzniesiona została w XIV wieku jako fragment murów obronnych, bez wątpienia jest symbolem miasta i najważniejszą atrakcją turystyczną na jego terenie. Jest to jednocześnie jeden z najsłynniejszych zabytków, jakimi może się pochwalić Dolny Śląsk. Służąca najpierw jako część murów miejskich, przemieniona z czasem w dzwonnicę pobliskiego kościoła św. Anny, wieża w Ząbkowicach Śląskich dość wcześnie zaczęła się odchylać. Pierwsze niepokojące zmiany związane z jej wyglądem stwierdzono już pod koniec XVI wieku. Dziś ząbkowicka Krzywa Wieża, która ma wysokość 34 metrów, odchyla się od pionu o ponad 2 metry. Mimo to jest ona obiektem bezpiecznym dla turystów, a urządzony na jej szczycie punkt widokowy cieszy się ogromną popularnością wśród gości odwiedzających Ząbkowice Śląskie. Co jeszcze warto zobaczyć w trakcie wycieczki po tej części Dolnego Śląska? Z pewnością w trakcie wycieczki po tym mieście warto zajrzeć do miejscowej Izby Pamiątek, znanej ze słynnego Laboratorium doktora Frankensteina. Jest ono miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów, a zapoznanie się z jego atrakcjami każdemu dostarcza niezapomnianych wrażeń.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here