Wiele mówi się na temat uczciwości biznesowej, która powinna objawiać się przede wszystkim perfekcyjną organizacją umów kupna/sprzedaży. Niestety konsument musi bardzo uważać na ten punkt w praktycznie każdej instytucji, ponieważ od tego zależy czy zostanie ci w portfelu cokolwiek. Ludzie w większości przypadków ufają sprzedawcom, przedstawicielom handlowym, którzy tak naprawdę są wykwalifikowani w celu naciągania rzeczywistości na swoją korzyść. Jeżeli jednak podpiszesz umowę, która ma nieciekawe warunki narażasz się na liczne konsekwencje, które na pewno trafią w Twoje finanse. Zazwyczaj nieuczciwość objawia się tym, że sprzedawca chce uzyskać od Ciebie podpis na umowie jak najszybciej, bez względu na to czy ją przeczytałeś czy nie. Nie możesz w każdym razie pozwolić sobie na taki komfort. Czytaj i dokładnie analizuj każdy punkt. Weź nawet umowę do domu, poczytaj ją. Podsumowując, zawsze czytaj wszystkie umowy, które podsuwa ci miły sprzedawca. Ty swoim podpisem zawsze ostatecznie zgadzasz się na warunki. Jeżeli brakuje ci czasu po prostu poproś o czas na przeczytanie lub odesłanie umowy pocztą. Nikomu w biznesie nie powinno się nigdzie śpieszyć.

activisio.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułReklamy mediów
Następny artykułWykształcenie dziennikarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here