Zakopane - co robić w mieście?

Zakopane jest nazywane zimową stolicą Polski, ale turyści mają tutaj co robić przez cały rok. Miasto jest chętnie odwiedzane zarówno przez turystów przybywających na weekend, jak i planujących dłuższy pobyt. Warto wiedzieć, co robić w Zakopanem – atrakcje znajdą zarówno miłośnicy odpoczynku, jak i aktywności fizycznej.

Atrakcje turystyczne
Zakopane kojarzy się głównie z Krupówkami – jest to miejski deptak, przy którym zlokalizowane są sklepy oraz restauracje, można tu dobrze zjeść i odpocząć. Krupówki prowadzą pod Gubałówkę, gdzie niewątpliwą atrakcją jest kolejka linowa, kursująca na szczyt co kilkanaście minut. W okolicy Zakopanego, a dokładnie w Kuźnicach można skorzystać z kolejki linowej na Kasprowy Wierch, która cieszy się ogromną popularnością i w sezonie letnim należy odstać swoje w kolejce po bilet. Widoki są jednak niezapomniane! Oczywiście Zakopane to miejsce idealne dla narciarzy – zarówno w samym mieście, jak i jego bliskiej okolicy znajduje się sporo wyciągów o różnym stopniu trudności oraz długości tras.

Szlaki turystyczne
Wiele osób przybywających do Zakopanego wybiera to miejsce jako bazę wypadową do wyjścia w góry. Szlaków jest dosłownie ogrom – od lekkiej trasy pod Morskie Oko aż po trudną Orlą Perć. Coś dla siebie znajdą tu zarówno amatorzy górskiej wspinaczki, jak i osoby, które wolą pospacerować po dolinkach. Część szlaków zaczyna się w Zakopanem, inne w jego najbliższej okolicy, gdzie można podjechać busem, autobusem miejskim, samochodem lub nawet przejść się na nogach.

www.odzyskajdzien.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMenopauza
Następny artykułCo to iloraz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here