Co na zaparcia u noworodka

Noworodki zazwyczaj mają problem z wypróżnianiem, ponieważ ich układ pokarmowy nie jest jeszcze w pełni rozwinięty. Zaparcia częściej pojawiają się u maluchów karmionych mlekiem modyfikowanym, niż u dzieci karmionych piersią. Dzieci karmione piersią znacznie rzadziej cierpią na zaparcia i kolki.
Przyszli rodzice poszukują często informacji co na zaparcia u noworodka można stosować.
W przypadku noworodków często pomóc może podawanie maluszkowi wody do picia pomiędzy posiłkami. Woda znacznie ułatwi wypróżnianie i zapobiegnie zaparciom. Podawanie maluszkowi wody jest w pełni bezpieczne.
Dla maluszków odpowiednie są też napary z kopru. Łagodzą bóle brzuszka, kolki i wzdęcia. Należy jednak herbatkę podawać w odpowiednich ilościach, gdyż zbyt duża ilość może spowodować wystąpienie skutków ubocznych. Wiele dzieci nie toleruje smaku herbatki, dlatego podanie jej może być trudne.
W aptekach dostępne są także czopki glicerynowe. Umieszcza się je w odbycie maluszka. Środki takie należy stosować z dużą ostrożnością, gdyż może to w późniejszym czasie znacząco utrudnić dziecku samodzielne wypróżnianie.
Przed zastosowaniem takich produktów należy skonsultować się z pediatrą.
Często pomocny może okazać się masaż brzuszka. Na wielu stronach internetowych dostępne są filmy instruktażowe, które pokazują w jaki sposób wykonywać masaż brzuszka noworodka, aby był on skuteczny i bezpieczny.
Ważny jest także odpowiedni sposób karmienia malucha. Trzeba uważać aby dziecko podczas karmienia nie połykało powietrza.

alebutik.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułUczulenia
Następny artykułNapisać cv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here