Zarabianie przez artykuł sponsorowane na blogu

Publikowanie artykułów sponsorowanych jako sposób na monetyzację bloga
Publikowanie artykułów sponsorowanych pozwala na zarabianie na blogu nawet wówczas, gdy nie rejestruje on dużego ruchu. Oznacza to, że jest to dobry sposób na to, aby zacząć zarabiać na blogu – próg wejścia jest zdecydowanie niższy niż wtedy, gdy chcemy zarabiać na blogu poprzez programy afiliacyjne lub poprzez AdSense.
Taki sposób zarobkowania na blogu jest też zdecydowanie prostszy niż inne. Wystarczy zarejestrować się na jednej z platform, gdzie można zrealizować współpracę z markami. W Polsce istnieje kilka serwisów pośredniczących między blogerami a reklamodawcami. Ceny za współpracę są bardzo różne. Zależą od tego, jak popularny jest nasz blog. Jak zarabiać na blogu w ten sposób jak najwięcej? Należy przede wszystkim dbać o rozwój swojego bloga. Reklamodawcy oglądają nasze blogi przed decyzją, czy zainwestować w nie. Mają dostęp do statystyk, które monitorują jakość naszego bloga – w tym jego jakość dla pozycjonowania stron. Zwykle na współpracę przez ten serwis decydują się duże sklepy internetowe, rzadziej duże portale. Średnio za publikowanie artykułów za pośrednictwem tego typu portali można zarobić około 100 zł miesięcznie. Pod warunkiem, że nasz blog odnotowuje hoc po kilka tysięcy wejść miesięcznie. Wiele zależy oczywiście od branży i tutaj budownictwo, finanse oraz nieruchomości zdecydowanie wiodą prym. Zarabianie na blogowaniu w ten sposób jest dość przyjemną formą zarobkowania, jednak nie zarobimy tutaj kokosów. Aby zarabianie na blogu przyniosło nam większe zyski, musimy zdywersyfikować swój portfel inwestycji w bloga, zanim zacznie on zarabiać. Warto pozycjonować na początku nasz blog, zanim zaczniemy jakiekolwiek starania o to, aby na nim zarabiać. W dzisiejszych czasach, gdy konkurencja jest tak duża, konieczne jest przeprowadzenie promocji naszego bloga, aby wybić się z sieci. Zwłaszcza, jeśli działamy na polu, gdzie panuje duża konkurencja oraz jeśli działamy tylko treścią, a nie pokazujemy swojego życia prywatnego.

bloggers.tips/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here