Zioła w postaci miodu, soku, syropu

Dosyć specyficzną formą przyrządzania ziół są wszelkiego rodzaju miody ziołowe, soki czy tez syropy. Zioła w takiej postaci można wykonać w domowych warunkach. Syropy sporządza się z rozmaitych surowców. Ciekawie przedstawiają się również zioła. Syrop jest stężonym roztworem cukru w wodnych wyciągach z roślin lub owoców. Stosunek płynu do miodu wynosi 1:1,8. Można wykonać również syrop na zimno. Przykładem jest znany każdemu z nas, syrop z cebuli, który podaje się na bóle gardła, czy przeziębienie. Zioła miodowe mają zastosowanie w lecznictwie oraz jako dodatek do napojów, zarówno tych zimnych , jak również do herbatek. Miody takie przygotowuje się przez zmieszanie soków owocowych lub ziołowych z płynnym miodem, w proporcji 1:1. Przykładowe zioła to: świeże liście pokrzywy, ziele babki lancetowatej, mniszka lekarskiego itp. Z kolei soki ziołowe uzyskujemy poprzez wyciskanie zmiażdżonych lub utartych, świeżych surowców. Są to najczęściej liście ziół lub owoce. W sklepach czy aptekach zielarskich można kupić wiele soków ziołowych.

www.prywatnezdrowie.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDieta wątrobowa
Następny artykułPoziomu TSH

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here