Życie z chorobą

Cukrzyca dzieli się na kilkanaście głównych rodzajów. Są nimi cukrzyca typu 1, typu 2, typu LADA, typu MODY i cukrzyca ciążowa. Każdy rodzaj powstaje inaczej i w innych warunkach. Pojawienie się choroby może być spowodowane lekami lub czynnikami genetycznymi. Choroba ma łagodny przebieg jednak jest nieuleczalna więc będzie towarzyszyć nam do końca życia.Cukrzyca niestety pojawia się coraz częściej u osób młodych. Jeszcze przed kilkudziesięciu laty dotyczyła osób starszych u których wykryto upośledzenie działania lub całkowity brak produkcji insuliny wytwarzanej przez komórki. Na ta chwilę cukrzyca występuje także wśród dzieci, które uczone są złych nawyków żywieniowych. Przyzwyczajone do korzystania z barów szybkiej obsługi gdzie wszystkie posiłki są pełne cukrów i konserwantów to jeszcze promowane w gazetach, radiu i telewizji. Dawanie dziecku słodkich batoników przyczynia się do wystąpienia cukrzycy już u tak młodych osób. Jeżeli nie zmienimy sposoby myślenia i nie pojawi się więcej informacji dotyczących samej choroby i jak się przed nią wystrzegać ilość osób nią dotkniętych stale będzie rosła.

olejzycia.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here