Wieś Brzozowie jest jedną z tych wsi, które przyciągają doskonałymi warunkami do wypoczynku oraz pięknym położeniem na terenie tak wspaniałego pasma górskiego, jakim są Góry Stołowe. Z tej miejscowości można zaczynać wycieczki po okolicy, przy czym szczególnie zalecane są wyprawy w rejonie Wzgórz Lewińskich. To ciekawa część Gór Stołowych, która przyciąga ciekawymi widokami oraz pięknem przyrody. Samo Brzozowie przyciąga swym położeniem, malowniczą okolicą oraz ciekawymi atrakcjami, których w czasie wycieczki po tej okolicy nie można pominąć. Cóż zatem czeka na turystów, którzy chcą dokładniej poznać Góry Stołowe i spędzić nieco czasu w tej niewielkiej wsi?
Brzozowie to przede wszystkim ciekawa osada, stanowiąca malowniczą część Kudowy. Otoczona z trzech stron granicą państwową, jest miejscem wyjątkowym. Wiadomo, że wieś ta istniała już w XV wieku. Swego czasu wchodziła ona w skład państwa homolskiego, później stała się częścią dóbr nachodzkich. Przez lata na charakter wsi i jej rozwój największy wpływ mieli miejscowi tkacze, przy czym największą ilością warsztatów tkackich mogło się pochwalić Brzozowie w połowie XIX wieku. Dziś ta wieś pozostaje w cieniu modnych kurortów oraz letnisk, którymi kuszą Góry Stołowe. Ma ona jednak swój urok, a dla turystów bez wątpienia może się okazać ciekawym celem wycieczki. Można tu zobaczyć m. in. ciekawą kaplicę nad maryjnym źródłem, które czeka na turystów wędrujących Zieloną Doliną. Brzozowie może się też pochwalić barokowym kościołem oraz ciekawymi domami, w gronie których nie brak ciekawych obiektów z XIX wieku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here