Dieta kopenhaska - na czym polega?

Dieta kopenhaska jest krótkotrwałą i niskokaloryczną dietą, która jest stosowana przez osoby, które chcą się pozbyć nadprogramowych kilogramów. Zdobyła niezwykłą popularność, głównie ze względu na swoje szybkie efekty. Jednak czy są one trwałe, a dieta jest zdrowa dla naszego organizmu?

Kto może stosować dietę kopenhaską?

Dieta jest jedną z metod leczenia wielu różnych dolegliwości. Zazwyczaj jej zadaniem jest wspomaganie działania leków, a z czasem ich wyeliminowanie. Jednak w przypadku diety kopenhaskiej nie możemy powiedzieć, żeby miała jakieś korzystne właściwości zdrowotne. Stosowana przez osoby, które nie zasięgnęły opinii lekarza, może doprowadzić do wyniszczenia organizmu.

Kluczowym problemem w przypadku diety kopenhaskiej jest to, że nie zapewnia dziennego zapotrzebowania kalorycznego, jednym słowem organizm dostaje zbyt mało energii w postaci jedzenia, żeby mógł prawidłowo funkcjonować. Ten sposób żywienia nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży, karmiące, osoby, które borykają się z chorobami przewlekłymi, seniorów ani dzieci i młodzież.

Skutkiem stosowania diety kopenhaskiej jest szybki spadek masy ciała, ale w zamian za to czujemy się fatalnie. Jesteśmy ospali, przemęczenia, na nic nie mamy siły, nic nam się nie chce. Jeżeli wykonujemy na co dzień pracę fizyczną, nie ma szans żeby stosować taką dietę i funkcjonować normalnie, jak do tej pory.

Zasady diety kopenhaskiej

Dieta kopenhaska bazuje na określonych zasadach, których należy przestrzegać. Jeżeli chociaż raz je złamiemy, skutkiem tego może być nieskuteczność. Czas trwania diety wynosi 13 dni. Tego również, należy się trzymać. Nie można jej ani skracać, ani wydłużać. Będąc na diecie kopenhaskiej w ciągu dnia możemy spożyć wyłącznie 500-900 kalorii.

Ten rodzaj diety polega na spożywaniu trzech posiłków dziennie, tutaj ważne jest też to, żeby trzymać się ich stałych pór. W trakcie jej trwania można pić tylko i wyłącznie wodę mineralną, najlepiej 2 litry dziennie. Jeżeli chodzi o kawę i herbatę, to są one dozwolone, ale bez dodatków. Czyli bez cukru i mleka. Należy unikać również przypraw i soli.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/na-czym-polega-dieta-kopenhaska/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here