Jak depilować delikatne partie ciała?

Podpowiadamy która z metod jest najtańsza, która najbardziej skuteczna i jak nie podrażniać przy tym wrażliwej skóry.

Usuwanie włosków ze stref intymnych nie jest już niczym kontrowersyjnym, co więcej, zaczyna być obowiązkowe. Warto zaznaczyć, iż dotyczy to nie tylko kobiet, ale coraz częściej również mężczyzn. Gabinety specjalistyczne posiadają dla nich specjalne oferty: https://epilira.com/produkt/depilacja-dla-mezczyzn/depilacja-laserowa-miejsc-intymnych/.

Metody depilacji strefy bikini

  • maszynka do golenia – to z pozoru rozwiązanie niskobudżetowe, jednak przynosi bardzo krótkotrwałe efekty. Już po 24h włoski zaczynają wystawać ze skóry i nieprzyjemnie kłóć. Golenie należy powtarzać co kilka dni lub nawet codziennie. Gdyby podsumować koszty maszynek jednorazowych, jakie ponosimy w ciągu roku, okaże się, że wcale nie jest to tani zabieg.
  • kremy i pianki do depilacji – bezbolesny, dość skuteczny sposób. Włoski zaczynają odrastać po kilku dniach, co więcej, są one nieco jaśniejsze i słabsze. Niestety trzeba pamiętać, że to preparaty chemiczne, które mogą wywoływać reakcje alergiczne lub podrażniać delikatną skórę. Przed zastosowaniem, przeprowadź próbę na niewielkiej partii skóry.
  • depilator elektryczny – urządzenie, które wyrywa włoski wraz z cebulkami. Jest to metoda dla osób wytrzymałych na ból. Po depilacji skóra bardzo często pokrywa się czerwonymi krostkami. Na drugi dzień powinny one zniknąć, a Ty będziesz się cieszyć gładką skórą przez kilka tygodni. Pamiętaj, że by użyć depilatora, musisz zapuścić włoski na minimum 5 mm.
  • depilacja woskiem – tutaj również wyrywamy włoski mechanicznie. Jest to bolesny zabieg, podrażniający skórę, szczególnie jej wrażliwsze partie. Efekt utrzymuje się 3-4 tygodnie, a włoski odrastają bardziej delikatne, lecz mają tendencję do wrastania.
  • depilacja laserowa – należy do drogich, ale i najskuteczniejszych metod. Owłosienie usuwane jest wiązką lasera, który destrukcyjnie wpływa na mieszek włosowy, nie działając przy tym na skórę. Dzięki serii zabiegów możesz pozbyć się zbędnych włosów na zawsze. Depilacja laserowa jest najskuteczniejsza, niemal bezbolesna i nie szkodzi delikatnej skórze stref intymnych. Dowiedz się więcej od profesjonalistów: https://epilira.com/produkt/depilacja-dla-kobiet/depilacja-laserowa-okolic-bikini/.

Jak zadbać o skórę po depilacji?

Przede wszystkim daj jej odpocząć. W ciągu pierwszej doby, nie wystawiaj depilowanych miejsc na ostre słońce, odpuść sobie peelingi i silne kosmetyki . Zadbaj o właściwe nawilżenie skóry, zastosuj balsam po goleniu, który ma działanie łagodzące i przeciwzapalne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here