Kamizelka asekuracyjna gwarantem bezpiecznych wakacji

0
1023

Woda jest niebezpiecznym żywiołem. Każdego roku w polskich wodach ginie nawet kilkaset osób. Dlatego przed wyjazdem nad morze, czy jezioro należy dobrze się przygotować. Prosta kamizelka asekuracyjna, wraz z odpowiednią dozą ostrożności sprawią, że będziemy bezpieczni nad wodą.

Na szczęście za nami są już czasy dużych i niewygodnych kapoków. Współczesne kamizelki projektowane są z myślą o komforcie użytkowania. Natomiast wykonanie przy użyciu nowych technologii i wysokiej jakości materiałów gwarantuje także ich bezpieczeństwo.

W sklepach znajdziemy dwa podstawowe rodzaje kamizelek – asekuracyjne i ratunkowe. Póki czujemy się w miarę pewnie na wodzie, wystarczy nam kamizelka asekuracyjna – pomoże nam wpłynąć w razie nieoczekiwanego upadku do wody. Dla osób nieumiejących pływać, czy w razie trudniejszych warunków, bezpieczniejszym wyborem jest jednak kamizelka ratunkowa.

Kamizelka ratunkowa gwarantuje nie tylko odpowiednią wyporność, by unosić się na powierzchni wody. W końcu to zapewnią także wszelkie środki asekuracyjne. Jej głównym atutem jest specjalna konstrukcja, która utrzymuje głowę, a w szczególności usta tonącego nad wodą. Niestety, ogranicza ona również ruchy, wskutek czego jesteśmy co prawda bezpieczni, ale zdani na pomoc innych.

 

  • Kiedy wybrać kamizelkę asekuracyjną?

 

Kamizelki asekuracyjne są zdecydowanie wygodniejsze od ratunkowych. Pozwolą nam swobodnie się poruszać, dzięki czemu łatwiej będziemy w nich uprawiać sporty wodne, czy dopłyniemy do brzegu. Dlatego też stanowią o wiele lepszy wybór dla sportowców, czy po prostu osób umiejących pływać.

W ofercie różnych sklepów znajdziemy dziesiątki rozmaitych rodzajów kamizelek asekuracyjnych. Podstawowe modele znajdziemy już za około 60-70 złotych. Na rodzinnych wakacjach nad wodą z pewnością się w zupełności sprawdzą. Z drugiej strony, profesjonalne kamizelki dla sportowców, czy ratowników to koszt rzędu 400 złotych. W tym przypadku jednak otrzymuje się wysokiej jakości sprzęt, który sprosta wszelkim ekstremalnym sytuacjom.

Ważniejsza jednak niż sam model, jest jakość wykonania i materiałów. Zagwarantować ją może kamizelka od sprawdzonej marki, zakupiona w dobrym sklepie. Warto w tym celu zajrzeć pod adres gosup.pl. Znajdują się tam nie tylko kamizelki asekuracyjne i ratunkowe, ale wszelki sprzęt żeglarski przydatny w czasie wakacji nad wodą.

Nie wolno jednak zapominać, że wyposażenie to nie wszystko. O bezpieczeństwie naszym i naszych najbliższych decyduje głównie ostrożność i zdrowy rozsądek. Dlatego pamiętaj by nad wodą bawić się nie tylko dobrze, ale i z głową.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here