Jak obliczyć rozmiar biustonosza

Biustonosze to niezwykły element kobiecej garderoby. Z punktu widzenia mężczyzn są one jedną wielką niewiadomą. Z kolei dla kobiet ich prawidłowy dobór (zwłaszcza w kontekście rozmiaru), to podstawa dobrego samopoczucia i komfortu w trakcie dnia. Sprawdźmy zatem, jak obliczyć ich rozmiar i czy faktycznie jest to takie trudne.

Biustonosz – temat rzeka

Już na samym początku należy podkreślić, że biustonosze dostępne w Polsce są znormalizowane zgodnie z europejskim systemem metrycznym. Tego samego nie można powiedzieć o produktach dostępnych np. w USA lub w Azji. Wracając jednak do rozwiązań dostępnych na terenie Unii Europejskiej, ich rozmiar określany jest na podstawie dwóch wartości – obwodu ciała pod biustem i rozmiaru miseczki. Wystarczy więc zmierzyć obwód swojego ciała tuż pod piersiami (w cm), by poznać połowę wymiaru optymalnego biustonosza.

Tajemnicza miseczka

Pewnym problemem może być dobór odpowiedniej miseczki, gdyż jej rozmiar jest dobierany na podstawie odpowiedniej, znormalizowanej tabeli rozmiarowej. Wystarczy zatem zmierzyć obwód swojego ciała na wysokości piersi i odjąć od niego zmierzony już wcześniej obwód ciała pod piersiami. Uzyskany w ten sposób wynik będzie miał przełożenie na ostateczny rozmiar miseczki. I tak:

– miseczka AA – od 7.5 – 9.9 cm,

– miseczka A – od 10 do 12.5 cm,

– miseczka B – od 12.6 – 15 cm,

– miseczka C – od 15.1 – 17.5 cm,

– miseczka D – od 17.6 – 20 cm,

– miseczka E – od 20.1 – 22.5 cm,

– miseczka F – od 22.6 – 25 cm,

– miseczka G – od 25.1 – 27.5 cm,

– miseczka H – od 27.6 – 30 cm,

– miseczka I – od 30.1 – 32.5 cm,

– miseczka J – od 32.6 – 35 cm,

– miseczka K – od 35.1 – 37.5 cm,

– miseczka L – od 37.6 – 40 cm,

– miseczka M – od 40.1 do 42.5 cm,

– miseczka N – od 42.6 do 45 cm,

– miseczka O – od 45.1 do 47.5 cm.

Jeśli zatem np. biustonosz bawełniany ma rozmiar 75F, to oznacza to, że jego wymiar pod biustem wynosi 75 cm, a rozmiar jego miseczki wynosi od 22.6 do 25 cm. Mało tego – ten sam biustonosz bawełniany będzie idealny dla kobiety, której rozmiar w biuście wynosi od 97.6 cm, do 100 cm. Panie, które są zainteresowane zakupem naprawdę dobrego i komfortowego biustonosza, powinny skorzystać z produktów oferowanych przez sklep Conteshop.pl. Można tu znaleźć wiele różnych, ciekawych rozwiązań, które nie tylko urzekają swym niecodziennym wyglądem, ale też są wygodnym elementem bielizny intymnej.

Podsumowując, powyższe zasady są takie same dla wielu różnych rodzajów produktów bieliźniarskich. I właśnie dlatego umiejętność określenia rozmiaru poszukiwanego biustonosza, to połowa sukcesu na drodze do znalezienia idealnego modelu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here