Jak sprawnie wynająć samochód zastępczy

W Polsce co roku dochodzi niemal do 485 kolizji i wypadków drogowych. Nawet bardzo doświadczonym i wprawionym kierowcom ciężko jest przewidzieć jak zachowa się na drodze inny uczestnik ruchu. W momencie kiedy dochodzi do wypadku, samochód najczęściej wymaga wizyty w warsztacie i tym samym kierowca zostaje pozbawiony środka transportu. Nie oznacza to jednak, że od tej pory jest skazany na komunikacje miejską oraz taksówki. Istnieją rozwiązania oraz firmy, które pozwalają na łatwą i szybką organizację samochodu zastępczego.

Kiedy przysługuje Ci samochód zastępczy?

Niezależnie od tego czy jesteś sprawcą czy uczestnikiem kolizji, ubezpieczyciel jest prawnie zobowiązany do pokrycia kosztów naprawy oraz strat. Jednak straty nie odnoszą się jedynie do poniesionych strat materialnych, ale również do braku korzyści wynikających z niedostępności samochodu. Co to oznacza? Jeżeli na co dzień samochód jest Ci niezbędny nie tylko do wykonywania pracy, ale również odbioru dzieci ze szkoły czy opieki nad rodzicami, musisz zorganizować sobie samochód zastępczy. Jest to kolejny koszt, który jesteś zmuszony ponieść w wyniku kolizji, a który ubezpieczyciel powinien pokryć.

Co jeśli nie masz pieniędzy na pokrycie kosztu najmu?

Należy zasygnalizować to do właściwego zakładu ubezpieczeń. Najczęściej zakład posiada umowę partnerską z wybraną wypożyczalnią i w tym wypadku otrzymujesz samochód zastępczy z OC sprawcy. Jednak często tego typu wypożyczalnie posiadają zapis o wymaganym wkładzie własnym. Oznacza to mniej więcej tyle, że w przypadku uszkodzenia samochodu, niezależnie od okoliczności, będziesz zobowiązany do pokrycia części kosztów naprawy.

Jak uniknąć dodatkowych kosztów?

Sam wybierz wypożyczalnie, najlepiej taką, która będzie Cie wspomagać we wszelkich formalnościach. Jedną z takich wypożyczalni jest wynajem samochodów Lublin.

Wypożyczalnia gwarantuje nie tylko możliwość bezpłatnego wynajmu samochodu zastępczego z OC sprawcy kolizji, ale również (co jest bardzo istotne) zrzeka się roszczeń wynikających z wynajmu pojazdu zastępczego. Co oznacza, że w tym przypadku unikniemy wyżej wspomnianej konieczności wpłaty własnej. Wspomaga również załatwianie wszelkich formalności, co nierzadko spędza kierowcy sen z powiek. Wynajem samochodu zastępczego jest oferowany nie tylko w Lublinie, ale też na terenie całego województwa lubelskiego.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here