dekarz

Każda budowa domu kończy się kładzenie dachu. Do tej czynności przeznaczeni są specjaliści. Jeżeli interesujesz się budowlanką, a praca na wysokościach nie stanowi dla Ciebie problemu, to zawód dekarza jest jak najbardziej dla Ciebie. Zwłaszcza, jeżeli jesteś osobą dokładną i sumienną. W jaki sposób zostać dekarzem? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/dekarz-jak-zostac/

Kim jest dekarz?

Jest to rzemieślnik, który zajmuje się pokrywanie, a także naprawą dachów. Robi to za pomocą dachówek, blachodachówek czy kamieni. Do tej pracy używa specjalistycznych narzędzi, a także materiałów budowlanych. Do wykonywania tego zawodu nie są wymagane żadne formalne uprawnienia. Nie da się jednak zostać w dekarzem przychodząc ulicy z dnia na dzień. Wymagane jest do tego pewne wykształcenie oraz obycie w tym fachu.

W jaki sposób zostać dekarzem?

Większość zawodów rzemieślniczych swoje oparcie znajduje już w szkole średniej. Aby zostać dekarzem, powinniśmy od razu po podstawówce udać się do branżowej szkoły zawodowej. To właśnie tam rozpoczniemy swoją kilkuletnią przygodę z nauką, w której praktyka zawodowa przeplatana jest wraz z szkolnymi zajęciami. Przez kilka dni w tygodniu będą czekały cię przedmioty ogólnokształcące, a część tygodnia spędzisz pracując pod okiem specjalistów. Wraz ze swoim pracodawcą podpisujesz umowę, na mocy, której pracodawca jest zobowiązany do nauczania Cię w tym zawodzie. Ty otrzymujesz w zamian za to pewne ustalone w ustawie wynagrodzenie. Musisz jednak pamiętać, że przed rozpoczęcie nauki będą czekały cię badania lekarskie stwierdzające zdolność do wykonywania twojej pracy w zawodzie. Jest to bowiem praca na wysokości, dlatego lęk przed nią będzie wykluczał cię jako potencjalnego kandydata.

Nauka zawodu dekarza

Podczas edukacji będziesz zdobywał potrzebna z wiedzę zawodową. Będzie to zarówno praktyczne jak i teoretyczna. Będziesz uczył się w jaki sposób dobierać materiały, wykonywać oraz montować pokrycie dachowe, okna, władzy oraz świetliki. Istotnym elementem jest dobranie i montowanie systemu odnawiania dachu, wykonanie obróbek wykończeniowych, a także metody efektywnej. 

Zobacz też: http://elsinterakcja.pl/stanie-zarobic-mechatronik/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here