Jaki wybrać komputer?

Wiele osób, zanim wybierze komputer staje przed ogromnym problemem. Laptop, komputer stacjonarny a może wystarczy nam tablet bądź lepsza komórka?
Komputer stacjonarny bardzo dobrze sprawdzi się w biurze i w domu. Jeśli ktoś wie, że nie będzie potrzebował komputera na wakacjach czy na przykład udając się do klienta to wybór jest prosty – stacjonarka. Komputer taki ma najlepsze przełożenie, jeśli chodzi o cenę do jakości. Za bardzo dobry jakościowo komputer zapłacimy mniej niż za taki sam albo podobny, ale przenośny – laptop. Jednakże należy pamiętać, że do stacjonarki potrzebny nam będzie stolik komputerowy, a także monitor. To są dodatkowe koszty i nie zawsze małe. Jeszcze stolik znajdziemy w przystępnej cenie, ale jeśli chcemy mieć porządny monitor, dzięki któremu będziemy chcieli wykorzystać całą moc naszego komputera to wydatek będzie dużo większy. Aktualnie na rynku wychodzą monitory dedykowane dla graczy, z większą częstotliwością odświeżania ekranu, Dzięki temu, grafika w grach komputerowych jest płynniejsza a rozrywka milsza dla oka.
Jeśli jednak zdecydujemy się na laptopa to tylko pod warunkiem, że chcemy być mobilni i przykładowo potrzebujemy go zarówno w domu, jak i w pracy. Ale dzięki temu możemy zabrać sprzęt do klienta, pokazać na żywo projekt, a nie wydrukowany na kartkach. Laptopy niestety są droższe niż komputery stacjonarne. Bardzo możliwe, że ciężej je też po jakimś czasie rozbudować. Warto zasięgnąć informacji o tym przed samym zakupem. Po roku, czy dwóch będzie można rozbudować komputer o dodatkową pamięć, wymienić procesor bądź dokupić dysk i na przykład podmienić go z nieużywanym napędem DVD.
Aby się tego dowiedzieć czy taka operacja jest możliwa trzeba znać model naszego komputera przenośnego. Są różne sposoby na to, jak sprawdzić model laptopa. Jednym z nich jest poszukanie informacji na obudowie sprzętu bądź najprościej w świecie zaglądnąć do instrukcji. Możliwe też, że na paragonie bądź fakturze zakupu takie informacje będą widnieć. Jednak już samo dopasowanie podzespołów zostawmy fachowcom, czy to w sklepie komputerowym czy w serwisie firmowym danego sprzętu.

diamondchand.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here