Mały salon z jadalnią

W ostatnich latach do łask wraca urządzanie salonu w połączeniu z jadalnią. Jak zatem zaaranżować mały salon z jadalnią?

Meble do małego salonu z jadalnią   

Urządzając salon z jadalnią powinniśmy z należytą starannością dobrać meble. Zazwyczaj strefę wypoczynkową wyznacza sofa, a jadalną – stół i krzesła. W takim małym pomieszczeniu sofa powinna być maksymalnie trzyosobowa, ale najlepiej wybrać model dwuosobowy. Warto ją umieścić pod ścianą, dzięki czemu stworzymy jednolitą przestrzeń. Z kolei  umieszczając kanapę  na środku pokoju, uzyskamy wyraźne dwie strefy.    

Do małych pomieszczeń wybierzmy okrągły lub owalny stół. Warto zakupić model rozkładany. Wiele osób poleca do małej jadalni lepiej wybrać jednolity komplet krzeseł i stołu. Jednakże taki zestaw wygląda mdło. Małe wnętrze w takiej aranżacji może wydawać się ciężki i dość monotonne. Z tego względu można zastosować różne modele krzeseł albo choć jedno w innej stylistyce. Taki zabieg wprowadzi trochę lekkości i niebanalności. Małe salony świetnie wyglądają z krzesłami wykonanymi z przezroczystych tworzyw.        

A skąd wziąć pieniądze na ten cel? Pomocne mogą okazać się pożyczki online oferowane przez instytucje pozabankowe. Ich główne zalety to szybka dostępność i możliwość spłaty w niewielkich ratach. Pamiętajmy jednak, że pożyczki online wymagają spłaty w przyszłości.      

O czym warto pamiętać?   

Nowoczesne aranżacje strefę wypoczynkową od jadalnianej zaznaczają za pomocą dywanu. Dobry efekt daje wyróżnienie jadalni przy użyciu niebanalnego żyrandola lub lampy, które powinny zawisnąć nad stołem. Zadbajmy o spójną kolorystykę, a jedną ze ścian pomalujmy wyrazistym kolorem albo wyróżnijmy za pomocą tapety. Polecamy jasne kolory, które optycznie powiększą małe pomieszczenie.

W małym salonie z jadalnią powinniśmy zadbać także o efektowne dodatki. Bieżnik dopasowany do charakteru pomieszczenia, fotografie w ramkach na komodzie albo powieszone na ścianie. Ładnie wyglądają także lampiony, pufy czy poduszki. W dodatkach możemy postawić na wyraziste i mocne kolory. Co zrobić jeżeli nie mamy odpowiednich funduszy przeznaczonych na ten cel? Z pomocą przychodzą pożyczki online.    

Nie zapominajmy także, że mały salon z kuchnią ma być funkcjonalny, ale przede wszystkim urządzony zgodnie z naszym gustem. Jeżeli nie podobają się nam modne obecnie rozwiązania to wcale nie musimy ich wprowadzać. Pamiętajmy, że dom jest naszym azylem i powinien być urządzony w takim stylu, w jakim czujemy się najlepiej.        

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here