prostata.info.pl

Zapalenie prostaty to bez wątpienia jedna z najbardziej przykrych dolegliwości, które dotykają mężczyzn. Warto więc wiedzieć, jak je od razu rozpoznać i w jaki sposób pomóc sobie, by objawy się nie nasiliły.
Zazwyczaj o problemach z prostatą świadczy trudność w oddawaniu moczu. Gdy więc tylko się pojawia, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Nieleczone zapalenie potrafi bowiem nasilić swoje objawy do tego stopnia, że codzienne funkcjonowanie staje się wręcz niemożliwe.
Jeśli chodzi o pozostałe objawy zapalenia prostaty, to wymienić możemy wśród nich ból podbrzusza i okolic krocza, podwyższoną temperaturę ciała, bolesne oraz częste parcie na pęcherz, czy uczucie pieczenia. Objawy te są najsilniejsze zazwyczaj w przypadku zapalenia bakteryjnego. W wyniku namnażania się bakterii, z każdą godziną można czuć się coraz gorzej. Dlatego też zawsze należy już z pierwszymi objawami zgłaszać się do lekarza. Warto też wiedzieć, że niekiedy stanom zapalnym towarzyszy również przedwczesny lub bolesny wytrysk.
W przypadku ostrej postaci choroby, nazywanej prostatodynią, objawy zapalenia prostaty mają postać silnych zaburzeń mikcyjnych, rozdrażnienia, niepokoju czy nerwicy. W takiej sytuacji ważne jest kompleksowe podejście do objawów. Poza lekami przeciwbólowymi, czy przeciwzapalnymi, a także poza antybiotykiem, jeśli chorobę wywołały bakterie, choremu należy podać też leki uspokajające i zalecić odpoczynek. Trzeba bowiem pamiętać, że nieodpowiednie leczenie takiej postaci może doprowadzić nawet do posocznicy i ropnia, które są źródłem potężnego cierpienia fizycznego i psychicznego.
Kiedy więc pojawiają się pierwsze objawy zapalenia prostaty, należy natychmiast przeciwdziałać. Poza zaleceniami lekarza, ważne jest także, by zmienić dietę i włączyć do niej żurawinę, aloes, czy pokrzywę, które działają przeciwzapalnie. Ważne jest także szczególne dbanie o higienę. Każdy nawet najmniejszy błąd higieniczny może bowiem utrudnić skuteczne leczenie i zwiększyć odczuwany dyskomfort.

prostata.info.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułLeczenie RSZ
Następny artykułCzystek a alergia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here