rzodkiewka czy jest zdrowa
fot. pexels.com

Warzywa posiadają ogromne właściwości zdrowotne i powinny stanowić ogromny procent żywności, którą codziennie spożywamy. W warzywach kryje się wiele witamin, a także składników mineralnych, które przyczyniają się do dobrej kondycji naszego organizmu. Czy rzodkiewka również należy do tej grupy warzyw? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/rzodkiewka-warzywo-na-wiele-dolegliwosci/

Zdrowa rzodkiewka?

Rzodkiewka to warzywo, które ma mnóstwo wartości odżywczych i właściwości zdrowotnych. Wiedzieli o tym już w starożytności, zwłaszcza w Egipcie i w Grecji. Rzodkiewkę stosowano na poprawienie trawienia, usprawnienie intelektu oraz polepszenie pamięci i wzroku. Współcześnie w fitoterapii również ma ona swoje miejsce.

Rzodkiewka doskonale sprawdza się na wszelkie kłopoty z trawieniem, gdyż pobudza łaknienie praz trawienie, jest niskokaloryczna, wspomaga pracę wątroby, a dodatkowo działa żółciopędnie. Można ją stosować wobec wszelkich dolegliwości wątrobowych, niestrawności, a także braku łaknienia i nadfermentacji.

Świetnie sprawdzi się również przy kaszlu, gdyż działa wykrztuśnie, a także załagadza męczący kaszel. Można ją stosować także przy problemach z oskrzelami i astmie.

Dla urody rzodkiewka!

To warzywo zdecydowanie powinno dominować w diecie osób, którym zależy na pięknym wyglądzie. Rzodkiewka bowiem wzmacnia włosy oraz paznokcie, a także zapobiega wypadaniu włosów oraz łamliwości paznokci. Te właściwości zawdzięcza zawartości związków siarki w swoim składzie.

Rzodkiewki powinno się spożywać najlepiej świeżo po ich wyrwaniu, jednakże nie każdy ma możliwość hodowania ich we własnych domu, choć wcale nie jest to trudne! Wystarczy mieć słoneczny balkon.

Rzodkiewki można spożywać jako dodatek do sałatek, na surowo jako przekąskę, a także dodając je do twarożku, na kanapkę. Jeśli są zbyt ostre, wystarczy załagodzić ich smak jogurtem naturalnym. Spróbuj również rzodkiewek na ciepło – duszonych lub ugotowanych.

Nie należy spożywać rzodkiewek, gdy choruje się na wrzody, zespół jelita drażliwego lub ma się problemy z trzustką.

Przeczytaj też: http://www.rodzicdziala.pl/zapalenie-pecherza-moczowego-jak-sobie-z-nim-radzic/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here