włosy
fot.: pixabay.com

Cienkie włosy to zmora wielu kobiet. Niestety, bardzo trudno jest nadać im optycznej objętości, czy też ułożyć z nich ciekawą fryzurę. Nie znaczy to jednak, że genetyki nie da się oszukać i włosy zawsze muszą wyglądać źle. Jak się okazuje, istnieje wiele sposobów na odpowiednią stylizacje i pielęgnacje cienkich włosów. Oto kilka porad. 

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/fryzury-do-cienkich-wlosow/

Jak dbać o cienkie włosy?

Cienkie włosy z natury są zazwyczaj bardzo delikatne, słabe i podatne na zniszczenia. Właśnie dlatego, warto poświęcić sporo uwagi na odpowiednią pielęgnację. Powinna być ona uzależniona m.in. od ich kondycji.

Przede wszystkim, należy zadbać o odpowiednią technikę mycia. Wynika to z faktu, że przy zbyt mocnym myciu, włosy mogą łamać się i wypadać. Z tego powodu warto zrezygnować z silnie działających szamponów oczyszczających, czy innych środków pielęgnacyjnych.

Istotną kwestia są także kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji cienkich włosów. Najlepiej, jeżeli są one wolne od takich składników jak alkohol, substancje zapachowe, silikony i wiele innych. Właścicielkom cienkich i słabych włosów, fryzjerzy zalecają przede wszystkim kosmetyki naturalne, oparte na roślinnej recepturze.

Układanie cienkich włosów

Odpowiednia stylizacja cienkich włosów, jest w sumie niemożliwa bez podstawowych produktów pielęgnacyjnych, które mają wpływ na ich wygląd. W tym celu, warto zaopatrzyć się w spray unoszący włosy u nasady, serum ochronne, lekki lakier do włosów oraz spray termoochronny. Niektóre z kobiet sięgają również po piankę dodającą objętości oraz suchy szampon.

Największą popularnością wśród właścicielek cienkich włosów, cieszą się różnego rodzaju upięcia. Jak się okazuje, jest to jeden ze sposobów na dodanie włosom objętości. Przydatne mogą być w tym celu wypełniacze do koków lub np. dopinki.

To, że włosy są cienkie, wcale nie znaczy, że powinny być one krótkie i słabe. Przy małym eksperymentowaniu, poświęceniu trochę czasu i zastosowaniu się do kilku rad, można uzyskać naprawdę spektakularne efekty.

Przeczytaj też: http://www.rodzicdziala.pl/najmodniejsze-fryzury-slubne/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here