Jest jednym z najpiękniejszych miast w całej Polsce, a ogromna ilość różnorodnych zabytków jest jego największym walorem. Kraków, bo o tym mieście mowa, to przecież nie tylko Rynek Główny i Wzgórze Wawelskie. To piękne dzielnice pełne skarbów, którym w czasie wycieczki po tym mieście również warto się uważniej przyjrzeć. Gdzie warto się wybrać? Kto znajdzie tanie noclegi w Krakowie, ten może spędzić kilka ciekawych dni na terenie dzielnicy znanej jako Kazimierz. Co warto zobaczyć na jej terenie?

Kazimierz, który dawniej był odrębnym miastem a dziś jest jedną z najbardziej atrakcyjnych i niezwykłych dzielnic krakowskich, kojarzony jest przede wszystkim z kulturą żydowską oraz z tymi zabytkami, które mają nam o krakowskiej społeczności żydowskiej przypominać. Nie brak tu jednak i wspaniałych świątyń chrześcijańskich, w gronie których znajdują się tak cenne zabytki, jak kościół na Skałce oraz kościół Bożego Ciała. Można tu również zobaczyć cenne zabytki związane z Żydami, żyjącymi tu od czasów średniowiecza aż do czasów II wojny światowej. Kirkuty, synagogi oraz pożydowskie kamieniczki – oto atrakcje, które warto zobaczyć w czasie wycieczki po tej części Krakowa. To właśnie na terenie Kazimierza, na stosunkowo niewielkim obszarze, znajduje się najcenniejsza w Europie kolekcja judaików, obok której nie można przejść obojętnie. Plac Wolnica z renesansowym ratuszem, w którym obecnie mieści się Muzeum Etnograficzne czy Stara Synagoga, w której można zobaczyć wystawę poświęconą kulturze i religii żydowskiej – oto atrakcje, które skutecznie przyciągają turystów na teren Kazimierza.

quality-hotels.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMarka samochodu
Następny artykułPolska piłka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here