Polscy turyści coraz chętniej odwiedzają tak piękny kraj, jakim jest Słowacja. Wśród licznych atrakcji tego kraju można znaleźć wiele ciekawych miast i miasteczek, które urzekają swą zabudową oraz panującą na ich terenie atmosferą. Jedną z miejscowości, którą warto uwzględnić w programie swej wycieczki po Słowacji są Pieszczany. To wyjątkowe uzdrowisko znane z leczniczych wód przyciąga głównie kuracjuszy walczących z chorobami reumatycznymi. Jako największy kurort, jakim może się pochwalić Słowacja, jest też ważnym punktem na turystycznej mapie tego kraju. W efekcie oprócz kuracjuszy na jego teren chętnie zaglądają turyści, dla których Pieszczany często stają się punktem wypadowym dla wielu wspaniałych wycieczek po okolicy. Same Pieszczany również mogą oczarować, przy czym szczególnie atrakcyjnie prezentuje się dzielnica uzdrowiskowa. W czasie spacerów po jej terenie można ujrzeć wiele perełek dawnej architektury, wśród których na szczególne wyróżnienie zasługują dwa secesyjne budynki z początków XX wieku. Jednym z nich jest dom zdrojowy, drugim – hotel o nazwie Thermia Palace. Nie są to jedyne atrakcje turystyczne tego kurortu. Pieszczany mogą się pochwalić tak ciekawym muzeum, jakim jest Muzeum Balneologiczne. Ten kurort przyciąga również wspaniałym mostem, który powstał w latach 30 XX wieku. To najdłuższy kryty most na Słowacji, któremu z pewnością warto przyjrzeć się z bliska.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here