Transport i przeprowadzki Gdynia w pigułce

Kwestia przeprowadzki firmy to w biznesie nic nowego. Paradoksalnie często dochodzi do zmiany biura, najczęściej w przypadku, gdy firma się rozrasta i potrzebuje więcej przestrzeni. Nie ma co wynajmować czy kupować od razu dużego lokalu. Czasami może to być w drugą stronę, czyli z większego na mniejsze lokum, gdy następują cięcia etatów bądź większość pracowników pracuje w systemie zdalnym. Transport przeprowadzki Gdynia – w tym przedsięwzięciu CI pomoże.

Przed przeprowadzką

W pierwszej kolejności należy rozważyć czy cały transport przeprowadzki Gdynia wykonamy samodzielnie czy z pomocą odpowiedniej firmy. Jeśli biuro jest niewielkie i nie ma żadnych większych mebli to jest to opcja do rozważenia, natomiast w przypadku większego biura bądź z meblami nie obejdzie się bez firmy transportowej. Po ustaleniu daty przeprowadzki oraz po wyszukaniu odpowiedniej firmy należy bezzwłocznie zarezerwować termin. Te lepsze firmy transportowe mają bardzo mało terminów. Poza tym, aby przeprowadzka jak najmniej wpłynęła na funkcjonowanie firmy to najlepiej mieć pewną datę, o której można poinformować klientów, pracowników i współpracujących. Przeprowadzka to dobry moment na wykonanie inwentaryzacji. Taki spis przyda się przy pakowaniu. Weekend lub dzień wolny dla pracowników to dobry moment, aby wyznaczyć datę zmiany biura. Warto, by wszyscy w biurze zabezpieczyli prywatne rzeczy i spakowali własne stanowiska pracy. Firma transportowa powinna posiadać odpowiednie ubezpieczenie więc jest to kolejny argument przemawiający za zatrudnieniem profesjonalistów. Sprzęt elektroniczny czy meble to jednak wartościowe przedmioty i delikatne, warto więc je dodatkowo zabezpieczyć. 

Formalności, o jakich należy pamiętać

Przede wszystkim klienci i partnerzy – warto komunikować zmianę siedziby kilkukrotnie i poprzez różne kanały zarówno osobiście, jak i przez osoby trzecie czy przez sieć. Oswoi to wszystkich ze zmianą i pozwoli się na nią przygotować. Nie chcemy w końcu by nasz klient pocałował klamkę wybierając się do siedziby naszej firmy osobiście. Kolejną ważną rzeczą jest zmiana formalna adresu we wszystkich urzędach, u podwykonawców czy dostarczycieli usług takich jak Internet. Mając pewność, że wszystkie formalności są już dopięte na ostatni guzik można zająć się samą logistyką w dniu przeprowadzki, aby wszystko poszło sprawnie. W końcu w biznesie czas to pieniądz. Cennik usług transport przeprowadzki Gdynia może różnić się w zależności od m.in.: ilości rzeczy do przewiezienia, informacji czy jest dostępna winda, ilu pracowników będzie musiało być zaangażowanych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here