manicure hybrydowy

Większość z nas decyduje się na hybrydę w salonie kosmetycznym – jest modna, trwała, gwarantuje piękny blask. Jednak zamiast przepłacać, możesz też wykonać ją samodzielnie – nie jest to zabieg trudny, wymaga nieco doświadczenia i dobrej jakości produktów. Podpowiadamy, od czego warto zacząć – poniżej kilka naszych porad.

Hybryda – zestaw startowy na początek

Manicure hybrydowy wymaga inwestycji, ale zwrot kosztów nastąpi szybko, dlatego warto rozważyć samodzielne wykonywanie tego zabiegu. Na początek dobrym pomysłem będzie zakup gotowego zestawu – wiele marek ma je w swojej ofercie. Np. Semilac czy Silcare. Zestaw startowy musi zawierać bazę, top, lakiery w wybranych kolorach, produkty do usunięcia stylizacji, pilniki, blok polerski, podstawową lampę UV lub LED do utwardzania paznokci, odtłuszczacz, bezpyłowe waciki, patyczki do odsuwania skórek czy kopytko.

Jakie produkty warto dokupić?

Można też zdecydować się na rozszerzony komplet, wszystko zależy od stopnia zaawansowania oraz przeznaczenia. Semilac, Victoria Vynn czy Silcare zestaw startowy można także rozbudować z czasem o produkty, które będą nam potrzebne – jak m.in. mocniejsza lampa, praktyczne frezarka ułatwiająca wiele zadań czy nowe kolekcje lakierów hybrydowych. Wiele z nas ma też ulubione lakiery – przywiązujemy się do danej marki. Jeśli lubisz Molly Lac, lakiery hybrydowe tej marki możesz dobrać w zależności od upodobań czy okazji albo pory roku.

Z kolei wielozadaniowa frezarka ułatwi wykonywanie różnych czynności – jak opracowanie skórek, skrócenie paznokci i nadanie im kształtu czy zdjęcie poprzedniej warstwy lakieru. Warto z czasem dobierać różne frezy, wiele z nich pomaga także w pielęgnacji stóp. Są one w ofercie różnych firm – jak Semilac czy Silcare. Zestaw startowy rzadko obejmuje dobrej jakości urządzenie, dlatego rozważ je jako osobny zakup, gdy zyskasz trochę wprawy w obsłudze frezarki.

Lakiery hybrydowe

Podstawą każdego zestawu są lakiery hybrydowe – najlepiej wybrać zestaw tej marki, której lakiery lubimy, bo one są absolutną podstawą. Wybór jest ogromny – jak Hi Hybrid, Neonail czy Molly Lac. Lakiery hybrydowe w ulubionych kolorach, brokatowe, ze zdobieniami, pastelowe czy neonowe dobieraj w zależności od okazji czy humoru.

Klasyczny komplet obejmuje m.in. beż, szarości, czerwień, błękit, róż i inne pastele. Zawsze możesz go rozbudować o kolejne lakiery, a także pyłki i inne zdobienia – jak elementy biżuteryjne czy naklejki oraz pędzelki do rysowania różnych ozdób i motywów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here