mgiełka nawilżająca ciało
fot. Pixabay.com

Mgiełki do ciała od jakiegoś czasu stały się bardzo popularne. Czy naprawdę warto stosować je na co dzień? Czy są niezbędnym kosmetykiem, który jeszcze dziś powinniśmy umieścić na łazienkowej półce? Przeczytajcie nasz artykuł, a sami przekonacie się, czy warto stosować mgiełki do ciała. 

Przeczytaj też: http://um.pl/mgielka-do-ciala-koniecznosc-czy-zbedny-wydatek/

Mgiełka do ciała – co to takiego?

Mgiełka do ciała jest substancją w sprayu, która służy do szybkiego odświeżenia i przywrócenia rześkiego wyglądu i zapachu. Jest lżejsza niż wody perfumowane i wody toaletowe, a także mniej skoncentrowana. Zapewnia przyjemny zapach, a jednocześnie nie daje nam poczucia ociężałości czy przytłoczenia. Ma jednak znacznie krótszy czas trwania niż prawdziwa perfuma. Jeśli chcemy ciągle czuć się rześko i lekko, powinniśmy stosować mgiełkę co trzy lub cztery godziny. Dlatego też buteleczkę z mgiełką należy mieć zawsze przy sobie. W ten sposób subtelne sięgnięcie po nią doda nam pewności siebie oraz sprawi, że nie będziemy czuć się przytłoczeni, szczególnie gdy za oknem skwar i gorące słońce. Niewątpliwą zaletą mgiełek jest również ich cena. Są znacznie tańsze od perfum, a do tego często w większej buteleczce. Cena więc znacznie przekłada się na ilość.

Mgiełki do ciała rozpyla się tak jak perfumę – bezpośrednio na nasze ciała. Idealnie sprawdza się po porannym prysznicu. Jeśli chcesz dłużej utrzymać piękny zapach, możesz najpierw na ciele rozprowadzić nawilżające masło do ciała, a następnie zaaplikować mgiełkę. Tak nawilżona skóra dłużej utrzyma odświeżający zapach mgiełki.

Co jeszcze warto wiedzieć o mgiełce do ciała?

Mgiełki do ciała są również idealne do tego, aby testować jak nawarstwiają się zapachy na naszej skórze. Używamy wielu kosmetyków. Kremy do twarzy, balsamy i masła do ciała są często również perfumowane i mają swój charakterystyczny zapach. W zależności więc od tego jak przygotujesz wcześniej skórę, możesz zintensyfikować lub też zmniejszyć zapach mgiełki. Sztuka nakładania warstw zapachowych służy jednak temu, aby wybrany przez nas zapach utrzymywał się na skórze jak najdłużej jest to możliwe.

W tym celu najprościej jest zacząć od użycia pachnącego płynu do mycia ciała podczas porannego prysznica. Następnie skórę warto nawilżyć również pachnącym tak samo masłem do ciała, a na końcu spryskać właśnie mgiełką. W ten sposób otrzymamy klasyczną kompozycję zapachową, która bardzo długo pozwoli nam cieszyć się świeżością, lekkością i przyjemnym zapachem.

Zobacz też: http://www.rodzicdziala.pl/dlaczego-warto-stosowac-krem-nawilzajacy-na-dzien/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here